Finale za infarkt : Kanada u produžecima do zlata u hokeju!

01 Marta
04:48 2010

Posljednja zlatna medalja je na Zimskim olimpijskim igrama dobila vlasnika. Kanadski hokejaši na ledu svladali su u velikom finalu SAD 3-2 nakon produžetka.Sidney Crosby, 22-godišnji hokejaš aktualnih NHL prvaka iz Pittbsurgha, postigao je pogodak odluke u produžetku. U akciji zajedno s Iginlom, Crosby je prevario američkog vratara Ryana Millera za ogromno slavlje domaćih navijača kojima je ovo zlato uvjerljivo najvrednije na Igrama.Mladić koji bi trebao biti nasljednik najvećeg od najvećeg Waynea Gretzkyja donio je Kanadi osmi olimpijski naslov, a isto tako je Kanada drugi put u finalu Zimskih olimpijskih igara (u posljednjih osam godina) bila kobna za Sjedinjene Države.

Pobijedili su ih na njihovom ledu, 2002. godine u Salt Lake Cityju, a i ovom prilikom u Vancouveru su se pokazali jačima.Kanada je imala u džepu slavlje i u regularnom dijelu. Vodili su s 2-0 pogocima Jonathana Toewsa i Coreyja Perryja sredinom druge trećine. No, uporni američki hokejaši nisu popustili, već su prvo smanjili preko Ryana Keslra u 33. minuti, a do izjednačenja su došli 24 sekunde prije kraja.Uz izvađenog vratara, u posljednjoj minuti finala, Amerikanci su napadali s igračem više i izrežirali dramu nakon što je Zach Parise pokupio pak ispred Luonga i zabio u mrežu za 2-2.No, u dodanom vremenu su Kanađani preuzeli kontrolu igre. Prijetili su i sjajne šanse imali Iginla i Morrow, a sve je zaključio sjajni Crosby nakon sedam minuta i četrdeset sekundi igre u produžetku.Podsjetimo da su bronačnu medalju na Igrama  osvojili hokejaši Finske. (Kliker.info-JL)