Fenomenalan nastup Teletovića : Uništio Dallas, ubacio 34 poena i postigao rekord karijere (Video)

25 Januara
08:06 2014

Košarkaši Brooklyn Netsa savladali su na svom parketu Dallas Maverickse 107:106 uz nevjerovatnu partiju Mirze Teletovića, koji je zatrpao Nowitzkog i društvo u ovom meču za novi rekord karijere. Prvi period je donio dosta izjednačenu košarku. Netsi su većim dijelom imali minimalnu prednost, ali gosti iz Texasa nisu dopuštali domaćim košarkašima da se previše odvoje na početku utakmice. Imali su Netsi u više navrata četiri poena prednosti, ali Dallas ipak nakon prve četvrtine imao prednost od tri poena (21:18) nakon što je Davin Harris pogodio tri bacanja u posljednjim sekundama prve dionice.

Mirza Teletović je priredio pravi show u drugoj četvrtini. Već u prvom napadu je pogodio trojku za izjednačenje (21:21), da bi potom Mirza pogodio nove dvije trojke uz fantastičnu blokadu nad Dirkom Nowitzkim za vodstvo Netsa na time-outu 29:26. Zatim je Mirza skočio i u napadu za nove poene, a Netsi su zahvaljujući fantastičnoj igri Mirze Teletovića  otišli po prvi put na plus osam 38:30.Otišli su potom Netsi i na dvocifrenu prednost, a na poluvrijeme su domaći košarkaši otišli sa plus 11,  57:46, uz nevjerovatnu partiju našeg kapitena koji je ubacio 24 poena za 12 minuta na parketu, a imao je i četiri skoka, blokadu i asistenciju. Postao je i Evropljanin sa najviše poena u jednoj četvrtini u NBA ligi…

Čuvali su Netsi u trećoj četvrtini prednost. Iako su Mavsi u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili, tim Jasona Kidda nije dopustio preokret, ali su gosti ipak spustili zaostatak na samo minus osam 78:70. Mirza je u ovoj dionici dodao dva poena sa slobodnih bacanja…Uspjeli su gosti iz Dallasa da dođu na minus dva 82:80 na otvaranju posljednje četvrtine, ali su Netsi ponovo zaigrali mnogo ozbiljnije, te su ponovo podigli svoju prednost. Do kraja su održali prednost, te su došli do pobjede u ovom susretu, iako je Dallas imao priliku da susret odvede u produžetak.Mirza Teletović je pružio fantastičnu partiju. Ubacio je 34 poena, te je imao šest skokova (12 od 18 iz igre i sedam trojki), Deron Williams je dodao 18 poena i 11 asistencija. Kod Dallasa Vince Carter je ubacio 19 poena. (Kliker.info-SportSport)