Fenomenalan meč na Anfieldu: Liverpool savladao City i približio se tituli (Video)

13 Aprila
18:10 2014

edinliverpul7Fenomenalan meč su odigrali danas na Afieldu Liverpool i Manchester City.Bio je to derbi sezone u kojoj se vjerovatno odlučivao novi prvak Engleske.Domaći su sjajno ušli u meč. Asistirao je genijalno Suarez u šestoj minuti za Sterlinga koji majstorski vara odbranu Citya i pogađa za veliko slavlje navijača Liverpoola.Dvadeste minuta kasnije tačnije u 26. minuti, kapiten Gerrard ubacuje loptu iz kornera a Skretl majstorski pogađa glavom za 2:0, a to je bio rezultat prvog poluvremena.U nastavku City dolazi do potpunog preokreta. Prvo je Silva u 57. minuti na asistenciju Millnera pogodio za 1:2, da bi Johnson postigao autogol u 63. minuti za 2:2.Nakon toga City preuzima terensku incijativu , a naš reprezentativac Edin Džeko je propustio sjajnu priliku nakon greške odbrane Liverpoola kada je Mignole odbranio, a malo zatim i silva sa svega pet metara ne uspjeva da pogodi mrežu Liverpoola.I onda u 78. minuti velika greška Kompanya, koji je loše zahvatio loptu u svom šesnaestercu a Coutinho majstorskim udarcem pogađa lijevi donji ugao gola Harta za vodstvo Liverpoola od 3:2.Do kraja susreta i Henderson je zaradio crveni karton nakon brutalnog starta nada Samirom Nasrijem, a treba istaći i da Mark Kaltenburg nije svirao čist jedanaesterac za City u 92. minuti kada je Skrtel u svom kaznenom prostoru igrao rukom.Edin Džeko je igrao do 68. minute kada je umjesto njega u igru ušao Sergio Aguero. Treba dodati da je Dijamant bio jedan od najagilnijih u redovima ”Građana” te je imao dvije dobre prilike za postizanje pogotka ali na žalost nije uspio.Ovom pobjedom Liverpool ima sedam bodova više od Citya koji ima dvije utakmice manje od Redsa, i pet više od Chelseaja koji ima mečmanje od tim Liverpoola. (Kliker.info-SC)