Federer nije izdržao : Novak Đoković ponovo kralj Wimbledona

06 Jula
19:41 2014

DjokoN11Novak Đoković novi je osvajač trećeg Grand Slama u sezoni, Wimbledona i to nakon što je u finalu bio bolji od Rogera Federera rezultatom 3:2 u setovima.Prvi set je otišao na stranu švicarskog tenisera koji je u tie breaku spasio dvije set lopte i slavio u 13-oj igri sa rezultatom 9:7 i poveo sa 1:0 u setovima.Na startu drugog seta Đoković je odma napravio brejk koji je čuvao do samog kraja drugog seta što je bilo dovoljno za izjednačenje rezultata u setovima.I treći set je otišao u tie break, ali je sada Đoković bio uspješniji i sa rezultatom 7:4 u tie breaku poveo sa 2:1 u setovima.

U četvrtom gemu četvrtog seta Đoković pravi brejk i tada se činilo da je sve gotovo, međutim Federer pravi rebreak u narednom gemu i vraća stvari na početak. Ipak, tu nije bio kraj brejkovima budući da je u narednom servis gemu srbijanski teniser ponovo napravio brejk i poveo 4:2. Tu je prednost najbolji teniser današnjice zadržao i do kraja četvrtog seta i poveo sa 5:2 nakon čega najbolji teniser u historiji osvaja pet gemova u nizu i dolazi do poravnanja rezultata u setovima.U petom setu oba tenisera su bila sigurna na svoj servis. Pri rezultatu 4:3 Đoković je bio blizu breaka, ali nije uspio. Ipak kod rezultata 5:3 Đoković pravi break i dolazi do drugog Wimbledona u karijeri.Ovo je srbijanskom teniseru drugi trofej Wimbledona u karijeri, a prvi je osvojio 2011. godine kada je u finalu slavio protiv Rafaela Nadala 3:1 u setovima. Zanimljivo iste godine kao i ove i Petra Kvitova je slavila na Wimbledonu kada je pobijedila Mariju Sharapovu u finalu rezultatom 2:0, tako da smo iste pobjednike vidjeli i ove i 2011. godine.

Novak Đoković-Roger Federer 3:2 (6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 5:7, 6:4)(Kliker.info-SC)