EURO 2008 : Zaslužen poraz od Norveške

18 Oktobra
04:01 2007

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 11. susretu C-grupe kvalifikacija za EP 2008. večeras u Sarajevu poražena od Norveške sa 0:2 (0:2). Nogometaši BiH pretpjeli su četvrti uzastopni poraz u kvalifikacijama, čime su došli u poziciju da se bore za četvrto mjesto u grupi. Izabranici selektora Muzurovića odigrali su jednu od najlošijih partija dosad, ne zabilježivši niti jednu priliku za 90 minuta igre. S druge strane, Norvežani su se revanširali za poraz iz prvog meča u Oslu i pobjedom došli na korak do plasmana na EP.Norveška je došla u vodstvo već u petoj minuti golom Hagena, koji je nakon centaršuta Riisea sa desetak metara pogodio gol. U nastavku su nogometaši BiH bezuspješno pokušavali doći do poravnanja. Bezidejnom igrom u sredini terena bh. reprezentativci nisu uspijevali naći put do gola pored raspoloženih Norvežana, koji su potpuno zatvrili jedinog napadača BiH, Muslimovića. U drugom poluvremenu selektor Muzurović u igru je uveo još dvojicu napadača, Džeku i Ibiševića. No, i pored agresivnije igre u napadu reprezentacija BiH do kraja nije uspjela ozbiljnije ugroziti gol gostujuće ekipe. Norvežani su u 75. minuti iz brzog kontranapada preko Riisea uspjeli postići i drugi pogodak te zasluženo osvojiti tri boda koja im daju veliku šanse za plasman na EP.Do kraja kvalifikacija reprezentacija BiH će odigrati još meč protiv Turske, dok Norveška dočekuje Tursku i u posljednjem kolu gostuje Malti. (Kliker.info-Fena)