Euro 2008: Španjolci skinuli ‘prokletstvo’ i izbacili Talijane!

23 Juna
13:58 2008

Boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:2), nakon 0:0 u 120 minuta igre, Španjolska je porazila Italiju i posljednja se plasirala u polufinale Europskog prvenstva! ‘Furija’ je nakon punih 88 godina pobijedila ‘Azzure’! Unatoč obostrano slaboj utakmici večeras Španjolci zasluženo idu u polufinale.

Junak utakmice je Iker Casillas koji je obranio jedanaesterce De Rossija i Di Natalea, Buffon je uspio obraniti ‘tek’ udarac Guize.

Iako se očekivala ofanzivna Španjolska, protiv oslabljene Italije Španjolci su krenuli oprezno. Prva opasnost za Talijane tek u 24. minuti, Villa je tukao iz slobodog udarca, Buffon obranio.

U 36. minuti Cassano ubacuje za Tonija, udarac talijanskog napadača je blokiran. U 50. minuti Chiellini blokira udarac Silve iz izgledne pozicije. Deset minuta kasnije najveća prilika za Italiju, udarac glavom Camoranesija, koji je unio nešto živosti u redove ‘Azzura’, teškom mukom je obranio Casillas.

U 80. minuti nakon udarca Senne Buffonu ispada lopta i završava na vratnici. U produžecima tek po jedna opasnost pred vratima. Udarac Tonija nije bio precizan, dok Buffon uspjeva spriječiti Villu da dovede svoju momčad u vodstvo u 110. minuti.

Već opisani udarci s bijele točke otišli su na španjolsku stranu, Aragonesov sastav suprotsavit će se Rusima u četvrtak. U prvom polufinalu u srijedu će igrati Njemačka i Turska.