Englezi slave Škota : Andy Murray osvojio Wimbledon

07 Jula
20:57 2013

Britanac Andy Murray pobjednik je ovogodišnjeg turnira tenisača u Wimbledonu, te je tako postao prvi domaći igrač koji je slavio na najvećem svjetskom turniru nakon 77 godina. U finalu je Murray svladao prvog igrača svijeta, Srbina Novaka Đokovića sa 6-4, 7-5, 6-4 nakon tri sata i 10 minuta igre.Murray je uspio ispuniti svoja i velika očekivanja Britanaca izdrľavši ogroman pritisak, te napokon naslijediti Freda Perryja, koji je 1936. godine bio posljednji domaći igrač koji je podignuo pobjednički pehar.Nakon što je dobio prvi set »breakom« u sedmoj igri, Murray je u drugom i trećem setu uspijevao nadoknaditi »break« zaostatka i stići do najveće pobjede u karijeri.

U drugom je setu zaostajao 1-4, ali je potom osvojio šest od sljedećih sedam gemova za 7-5, da bi nakon vodstva 2-0 u trećem stigao u zaostatak od 2-4, no meč je okončao s četiri uzastopno osvojena gema. Kada je servirao za meč stigao je do 40-0, ali nije iskoristio niti jednu od tri vezane meč-lopte, no nakon što je spasio dvije Đokovićeve »break-lopte« uspio je realizirati četvrtu loptu za naslov.Nakon velikog razočaranja u prošlogodišnjem finalu kada ga je svladao Roger Federer, Murray je protiv Đokovića ostvario svoj san. Ovom mu je drugi »grand slam« naslov u karijeri, prvoga je osvojio u rujnu prošle godine kada je trijumfirao na US Openu u New Yorku.Bio je ovo 19. međusobni dvoboj Murraya i Đokovića i osma pobjeda Britanca. Po četvrti su se put susreli u finalu »grand slam« turnira, a omjer je sada 2-2. Đoković je dobio finala na Australian Openu 2011. i 2013., dok je Murray slavio u finalu US Opena lani i sada u finalu Wimbledona. (Kliker.info-Hina)