Englezi razočarali nakon furioznog starta : U slaboj utakmici bez golova podijelili bodove sa Amerikancima (FOTO)

26 Novembra
01:34 2022

Fudbaleri Engleske razočarali su navijače u drugom kolu grupe B Svjetskog prvenstva u Kataru odigravši samo 0:0 protiv Sjedinjenih Američkih Država. Kada se u obzir uzmu propuštene prilike, Gordi Albion može biti i zadovoljan sa jednim bodom.

Kane je izašao sam na sedam metara od gola Amerikanaca, ali se Zimmerman bacio pod noge napadaču Tottenhama i blokirao njegov udarac.

Sjedinjene Američke Države prvi priliku imale su u 25. minuti, a pokušao je McKennie. On je primio ubačaj Weaha, ali je šutirao za malo preko prečke.

U 33. minuti tresao se okvir gola Engleske. Pulišić je šutirao silovito, ali ga je zaustavio okvir gola Jordana Pickforda.

Imali su Englezi i sreće u prvom dijelu jer su šanse propustili i Dest, ali i Pulišić još jednom.

Mount je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela snažno šutirao, ali je Turner zaustavio njegov pokušaj.

McKennie je prijetio i na startu drugog dijela. Odbrana Engleske nije ozbiljno shvatila njegov trk, šutirao je sa ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola.

Pokušavali su Englezi jalovo do kraja meča, ali se mreže nisu tresle pa su selekcije podijelile bodove.

Engleska je lider na tabeli grupe B nakon drugog kola sa 4 osvojena boda, Iran je drugi sa 3, Sjedinjene Američke Države imaju 2, dok je Vels posljednji sa jednim bodom.

U zadnjem kolu sastaju se Engleska – Vels i Iran – SAD.

Izvor: REUTERS/Molly Darlington

Izvor: REUTERS/Kai Pfaffenbach

Izvor: REUTERS/John Sibley

Izvor: REUTERS/Paul Childs

Izvor: REUTERS/Peter Cziborra