Elf u novom polufinalu Mundijala, Hummels poslao Francuze kući

04 Jula
19:56 2014

hummels1Veliki evropski super derbi u četvrtfinalu SP u Brazilu nije oduševio, a u polufinalu će igrati Njemačka koja je u klasiku savladala Francusku sa 1:0.
Nijemci su od samog početka imali loptu više u svojim nogama, a prvu polupriliku je propustio Benzema u 11.minuti kada je slabo šutirao pored gola. U 13.minuti su Nijemci poveli. Kroos je izveo slobodnjak, Hummels je nadvisio Varanea i majstorski pogodio gol Llorisa.

U 25.minuti Klose pada u kaznenom prostoru, ali argentinski sudac odmahuje rukom iako je bilo elemenata za najstrožiju kaznu. Pravi odgovor Tricolora smo vidjeli u 34.minuti, ali je Neuer maestralno brani udarac Valbuene,a u nastavku akcije Benzemin udarac je bio izblokiran. Benzema je pokušao i u finišu prvog dijela, ali Neuer nije imao problema.

U nastavku se očekivalo dosta više uzbuđenja. Francuzi su jalovo napadali, a Nijemci se sjajno organizovano branili i držali sve u svojim rukama. Nije bilo izrazitih šansi, pa će treće uzastopno polufinale na Mundijalima igrati Njemačka. U 77.minuti izdvajao pokušaj Matuidija, ali bez problema za Neuera. Pet minuta kasnije Schurrle je bio u velikoj šansi, ali nije bilo promjene rezultata. U posljednjem napadu je Benzema bio u novoj šansi, ali golman Elfa je bio nesavladiv.

Francuska – Njemačka 0:1
(Hummels 13)
FRANCUSKA: Lloris; Debuchy, Varane, Sakho (od 71. Koscielny), Evra – Cabaye (od 73. Remy), Matuidi – Pogba, Valbuena (od 85. Giroud), Grizemann – Benzema

NJEMAČKA: Neuer; Lahm, Boateng, Hummels, Höwedes – Schweinsteiger, Khedira- Müller, Kroos (od 90. Kramer), Özil (od 83. Götze), Klose (od 69. Schurrle).