“El ninjo” se vraća : Tores srušio Real (Video)

16 Januara
04:44 2015

Tores1Fudbaleri Atletika iz Madrida plasirali su se u četvrtfinale španskog Kupa kralja pošto su večeras u revanšu osmine finala igrali protiv gradskog rivala Reala neriješeno 2:2, a junak susreta bio je povratnik u tim, dvostruki strijelac Fernando Tores.

Prvi meč na “Visente Kalderonu” Atletiko je dobio rezultatom 2:0.Spektakularnom susretu na ispunjenom “Santjago Bernabeu” prethodila je ceremonija u kojoj je Kristijano Ronaldo podigao nedavno dobijenu Zlatnu loptu za najboljeg fudbalera svijeta u 2014, ali je slavlje navijača branioca trofeja upropastio sjajni Tores.

Prvi gol postigao je poslije nepun minut igre, izjednačio je Ramos sredinom poluvremena, a sve nade Reala srušene su kada je popularni “El ninjo” ponovo matirao golmana Navasa samo minut nakon odmora.

Uspjeh borbenog tima Dijega Simeonea nije dolazio u pitanje, odolio je naletima velikog protivnika, iako je Ronaldo izjednačio na 2:2 u 54. minutu.

Tores, koji će za Atletiko igrati do juna 2016. kao pozajmljeni igrač italijanskog Milana, u potpunosti je opravdao povjerenje Simeonea, a uvršten je u sastav nakon što je standardni napadač Mario Mandžukić morao da pauzira zbog bolesti.

• Real Madrid – Atletiko Madrid 2:2 (Ramos 20, Ronaldo 54 – Tores 1, 46)

Od 22 sata igraju Elče i Barselona (prvi meč 0:5).