El Clasico : Ramos kasnim golom spasio Real poraza i ostavio Barcelonu na šest bodova razlike (Video)

03 Decembra
21:49 2016
el-clasico321Veliki derbi španskog fudbala, popularni El Clasico odigrali su Barcelona i Real Madrid, a utakmica je završena rezultatom 1:1. Strijelac gola za Barcelonu bio je Luis Suarez, dok je Ramos golom u 90. minuti spasio Real poraza. U odnosu na prethodne duele starih rivala, gledali smo relativno mirnu utakmicu.

Utakmica nije ni počela kako treba, a već smo imali sumnjivu situaciju kada je Real tražio penal, ali je sudija Gomez odmahnuo rukom. U prvom poluvremenu nije bilo većih dešavanja, osim da je i Barcelona tražila penal u 40. minuti kada je lopta očito pogodila Carvajala u ruku. Na poluvremenu su mreže mirovale.

Drugo poluvrijeme Barca je krenula malo ofanzivnije u odnosu na prvih 45 minuta, a iz tzv. skraćenog kornera Suarez je na ubačaj Neymara postigao gol za vodstvo Barcelone. Na ovaj gol ostala je mrlja jer je Suarez bio u malom ofsajdu.

Nakon primljenog gola Real je zaigrao mnogo angažovanije, a do gola su stigli u 90. minuti kada je Ramos, reklo bi se kapitenski, postigao gol i spasio svoj tim poraza. Modrić je skoro iz identične situacije kao kod gola Barcelone ubacio loptu u šesnaesterac, a Ramos se najbolje snalazi i postiže gol za konačnih 1:1.