El Clasico : Messi i društvo “tricom ” potopili Real usred Madrida (Video)

23 Decembra
16:12 2017

Katalonski div slavio je s ubjedljivih 3:0 usred Madrida, na krcatom stadionu Santiago Bernabeu.

Ne može se reći da je Real bio inferioran, domaćini su imali svoje šanse, ali jednostavno nisu bili dovoljno s(p)retni. To se naročito odnosi na situaciju u 11. minuti, kada je Cristiano Ronaldo promašio kompletnu loptu u izglednoj šansi pred golom Barce.

Kazna za promašaje Reala uslijedila je u 54. minuti, kada Luis Suarez rutinski trese mrežu Kraljeva na odličnu asistenciju Sergija Roberta.

Nesreća ne dolazi sama te devet minuta kasnije Madriđani ostaju s igračem manje na terenu, pocrvenio je Carvajal, a dosuđen jedanaesterac za Barcelonu, koji u vodstvo od 2:0 pretvara Lionel Messi.

Do kraja je Real imao još nekoliko dobrih prilika, posebno Ronaldo, ali realizacija je izostala, a najbolji strijelac Kraljevskog kluba tako je ponio etiketu tragičara današnjeg El Clasica.

Konačnih 3:0 postavlja Aleix Vidal u sudijskoj nadoknadi, na asistenciju Messija.

Barcelona je trenutno lider Primere, s devet bodova više od drugoplasiranog Atletica. Real ima 14 bodova manje od Katalonaca i nalazi se na četvrtoj poziciji.