Eintracht Frankfurt preko penala do trofeja Evropske lige (VIDEO)

19 Maja
05:57 2022

Stadion Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli bio je  mjesto odigravanja finalne utakmice Evropske lige između Eintracht Frankfurta i Rangersa.

Pobjeda i trofej na kraju su pripali ekipi Frankfurta koja je nakon boljeg izvođenja penala slavila pobjedu rezultatom 5:4 (6:5 ukupno) i postala prvak ovog takmičenja.

Regularni dio utakmice završen je rezultatom 1:1, a oba gola vidjeli smo u rasponu od 12 minuta drugog poluvremena.

Igrala se 57. minuta kada je jedan odbrambeni igrač Frankfurta neshvatljivo pao, a njegov pad iskoristio Joe Aribo, došao do lopte i rutinski savladao golmana njemačke ekipe za vodstvo od 1:0.

Nije dugo trajalo slavlje škotskog tima, a utakmica je vraćena na početak.

Na scenu je stupio Rafael Santos Borre koji se u 69. minuti fantastično snalazi između dvojice igrača Rangersa, te koristi ubačaj Kostića sa lijeve strane i vrhovima kopačke šalje loptu u mrežu za 1:1.

Činilo se da će utakmica dobiti izuzetno zanimljivu završnicu, ali to je bilo sve makar kad je o golovima riječ, te se do kraja regularnog dijela mreže nisu tresle, baš kao ni u produžecima, pa su pobjednika morali odlučivati penali.

Fudbalska lutrija koja je oduvijek predstavljala infarkt završnicu kako za navijače tako i za igrače, pripala je fudbalerima Frankfurta rezultatom 5:4.

Trenutak odluke dogodio se u četvrtoj seriji kada je Aaron Ramsey loše šutirao, a golman Frankfurta odbranio njegov udarac.

Njemački tim je do kraja pogodio oba penala, a ključni pogodak u petoj seriji postiže Rafael Borre za pobjedu Frankfurta i trofej prvaka Evropske lige.

(Kliker.info-Oslobođenje)

iframe width=”560” height=”315” src=”https://www.youtube.com/embed/23exwdQR3eg” title=”YouTube video player” frameborder=”0” allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen>