Džeko strijelac, Liverpool odnio bod s Etihada (Video)

03 Februara
19:22 2013
U posljednjoj, ujedno derbi utakmici 25. kola engleskog Premiershipa snage su odmjerili Manchester City i Liverpool i u jednoj dobroj utakmici podijelili bodove.Iako su Redsi bili opasniji u prvih 20-ak minuta igre na Etihadu, City je poveo u 23. minuti. James Milner je ubacio s lijeve strane, Edin Džeko natrčao i s pet metara zakucao loptu u mrežu gostiju.Prethodno je Paolo Zabaleta u zadnji čas spriječio Daniela Sturridgea da matira Joea Harta, a Luis Suarez je imao izglednu priliku, ali je katastrofalno šutirao nakon povratne lopte već spomenutog Sturridgea.Samo sedam minuta kasnije, Sturridge fantastičnim udarcem pogađa za 1:1. Iako je bio "na lopti", Hart je na kraju ostao nemoćan. U finišu prvog dijela umalo autogol Zabalete, koji se nije dobro sporazumio sa Hartom, a zatim Suarez puca pored gola.
U uvodnih desetak minuta drugog dijela Liverpool opasniji. U 51. minuti Sturridge je pao u kaznenom prostoru domaćih, ali je umjesto traženog jedanaesterca zaradio javnu opomenu. U 62. minuti Suarez s lijeve strane desnom nogom gađa suprotni ugao, no lopta odlazi pored Hartove lijeve stative.Konačno je i City zaigrao, a u 65. minuti Barry glavom s nekih 14 metara loptu šalje malo preko gola Reine. Downing u 67. minuti nakon soloprodora puca pored Hartove lijeve stative. Liverpool je poveo u 73. minuti i to fantastičnim pogotkom kapitena Stevena Gerrarda. Nakon ubačaja s lijeve strane, Clichy je loptu izbio samo do Gerrarda, koji je opalio kao iz topa i pogodio za veliko slavlje Redsa.City se vraća u igru samo pet minuta kasnije. Aguero je stigao do lopte prije Reine, otišao u desnu stranu i skoro iz mrtvog ugla loptu poslao u praznu mrežu za 2:2. I jedni i drugi su tražili pobjedonosni gol, ali nisu uspjeli ni u pet minuta sudačke nadoknade. Ostalo je 2:2, pa City sada zaostaje devet bodova za vodećim Uniteom. (Kliker.info-SportSport)

Manchester City 1-0 Liverpool (Gol de Dzeko… by DaniDV