Džeko i Misimović slave s Wolfsburgom osvajanje titule prvaka Njemačke

23 Maja
16:45 2009

Wolfsburg je velikom pobjedom 5:1 protiv Werdera osvojio naslov prvaka Njemačke, a ogroman doprinos dali su fantastični Edin Džeko i Zvjezdan Misimović koji su i danas bili strijelci. Već u drugoj minuti slobodan udarac za Werder sa 25 metara udaljenosti od gola. Diego šalje loptu u šesnaesterac ali obrana Wolfsburga je u potpunosti spremna. Werder je počeo dosta ofenzivno te stjerao domaću momčad u svoju polovicu. Prva prilika za Wolfsburg, duga lopta za Grafitea koji je ne uspijeva stići. Ali zato je tu naš Misimović koji stiže sve i pritisak Werdera u prvih par minuta rješava fantastičnim golom sa osam metara u mrežu Wiesea u 7. minuti. Sedmi gol Misimovića  ove sezone.Međutim igrači Werdera se nisu dali zbuniti te nastavili dalje, iako su u prvom poluvremenu imali loptu u posjedu nisu uspjeli probiti obranu Wolfsburga. Drugi gol za Wolfsburg postiže Grafite u 15. minuti asistencijom Gentnera koji krasno prosljeđuje loptu sa lijeve strane za Brazilca koji ekspresno zabija gol desnom nogom.Konačno prilika za goste u 25. minuti, Diego dodaje loptu Baumannu čija lopta prolazi pored stative. Ali minutu nakon toga napad Wolfsburga, Grafite traži Džeku da mu proslijedi loptu, ali Austrijanac Prödl to odrađuje za našega Džeku zabijajući autogol.

Prvi gol za Werder zabija Diego u 31. minuti. Asistencijom Pizarra Diego trese mrežu vratara Benaglia. Ljuti se Felix Magath i opominje svoju momčad da ne rade više greške.Međutim razigrao se Diego i forsira svoju momčad ka naprijed, te uslijeđuje bezazleni pokušaj Almeide sa 19 metara ali lopta odlazi u tribine. Još jednu priliku je imao Diego sa 27 metara ali lopta je otišla previsoko.Naš reprezentativac Edin Džeko željno je očekivao taj gol ali ga nije uspio postići u prvom poluvremenu. Bilo je par dobrih prilika, ona u 41. minuti kada Riether ulazi u kazneni prostor, traži Džeku, ali bezuspješno, i ona u 19. minuti kada je Grafite dodao Džeki, koji lijepo ubacuje loptu, ali bezuspješno.U drugom poluvremenu su igrači Wolfsburga potpuno preuzeli kontrolu i u 56. minuti iz slobodnog udarca s desne strane asistira Misimović te Grafite zabija svoj 28 gol ove sezone.Nije Džeko mogao iznevjeriti svoje obožavatelje te nakon brojnih prilika stavlja točku na i u 74. minuti. Odličan pas Gentnera u sredinu, pružio se Džeko po terenu i zaključuje susret u Volswagen areni.

54 gola su ukupno postigli Džeko i Grafite ove sezone. Vjerujemo da je na njih kao i mi ponosan Sead Kapetanović koji je bio prisutan na tribinama, i koji je zabio prvi gol za Wolfsburg 1997. godine.Bayern je osvojio drugo mjesto i nastup u LP pobjedom 2:1 protiv Stuttgarta, strijelci Boulahrouz (autogol) i Van Bommel, dok je Gomez pogodio za Stuttgart koji je završio na trećem mjestu koje također omogućava nastup i LP. Četvrta je završila Hertha koja katastrofalno poražena na gostovanju od Karsluhera 4:0, kojem pak niti velika pobjeda nije pomogla da se spasi od ispadanja. Piotr Trochowski je silovitim udarcem u 90. minuti donio pobjedu i nastup u Europi za HSV koji je slavio u Frankfurtu 3:2. Dvije Borussije su svoj ogled okončale bez pobjednika 1:1. M'gladbach se ovim bodom spasio a Dortmund je ostao kratak i nije uspio izboriti nastup u Europi naredne sezone.Iz lige je ispao Bielefeld koji je kući osvojio nedovoljni bod protiv rasterećenog Hannovera 2:2, a Cottbus je slavio 3:0 protiv Leverkusena čime je izborio dodatne kvalifikacije za opstanak u Bunesligi.  (Kliker.info-Sportin)