Džeko bolji od Begovića : Dijamant pogodio i čestitao Novu godinu (Video)

02 Januara
04:13 2013

Manchester City je u utakmici 21. kola Pemiershipa na Etihadu savladao Stoke City sa 3:0, a drugi pogodak za građane postigao je Edin Džeko koji je u vrhu napada uz Aguera igrao sve do 92. minute. Bio je to loš početak godine za Asmira Begovića – nakon serije utakmica u kojima je uspio svoju mrežu sačuvati netaknutom, reprezentativni golman BiH drugu utakmicu zaredom prima tri pogotka. U prošlom kolu na Britannia stadionu Stoke i Southampton odigrali su 3:3.Vodstvo prvacima Engleske je u 43. minuti donio Pablo Zabaleta, da bi u 56. mrežu Begovića zaresao i Edin Džeko.Begović je prvobitno odbranio udarac Aguera, no lopta se odbila tačno do Džeke kojem sa 3-4 metra nije bilo teško da je ubaci u nebranjenu mrežu.Nakon pogotka, Dijamant je svima zaželio sretnu Novu godinu – naime, na majici koju je nosio ispod dresa bilo je ispisano Happy New Year!Potop gostiju u 74. minuti. U prodoru je srušen Silva, a iako se faul desio izvan šesnaesterca, sudija je pokazao na bijelu tačku. Loptu je uzeo Aguero i rutinski savladao Begovića po treći put na utakmici.