Džeki pogodak i asistencija u pobjedi Manchester Cityja (VIDEO)

20 Februara
19:15 2011

Uvjerljivom pobjedom 5:0 nad Notts Countyem nogometaši Manchester Citya ostvarili su plasman u peto kolo FA Cupa, a trener Mancini ukazao je povjerenje Edinu Džeki od prve do posljednje minute što mu je naš reprezentativac uzvratio pogotkom. Trećeligaška momčad odlično se suprotstavila u prvom poluvremenu no kapitulirali su u 37. minuti kada je nakon kornera glavom pogodio Patrick Vieira. Isti igrač povisio je na 2:0 (58’), a na asistenciju Džeke na 3:0 je povisio Carlos Tevez koji je u 60. minuti ušao umjesto Balotellija.

Argentinac je uzvratio asistencijom za četvrti pogodak, kojeg potpisuje Edin Džeko, a koji nije imao težak zadatak da njegov centaršut s desne strane, s par metara glavom proslijedi u mrežu gostiju. Točku na i stavio je Micah Richards pogotkom u sudačkoj nadoknadi.Treba spomenuti da je naš reprezentativac u samom finišu utakmice propustio čistu situaciju kada se usamljen našao oči u oči sa gostujućim vratarom Nelsonom i loše šutirao. U jednoj akciji prije toga Džeko je oboren u suparničkom šesnaestercu no sudac Jones je procijenio da se nije radilo o najstrožoj kazni.Ovo je bio drugi Džekin gol u dresu građana u osmom nastupu. Oba je zabio Notts Countyju u FA Cupu. Podsjećamo, u prvom je susretu zatresao mrežu za konačnih 1-1. (Kliker.info-Sportin)