Drugo pretkolo Lige prvaka : Odličan rezultat Želje u Pilzenu (Video)

16 Jula
17:20 2013

Nogometaši bh. prvaka Željezničara odigrali su dobri partiju u Plzenu, zabili tri pogotka češkom prvaku i uzvrat na Koševu dočekuju s jednim golom zaostatka. Plzen je slavio s 4:3 u prvom susretu drugog pretkola Lige prvaka.Domaćin je, potpuno očekivano, krenuo agresivno od prve minute na gol Željezničara, koji se morao orijentisati isključivo na odbranu vlastitog gola. Plzen je napadao, Plavi se sjajnom postavkom uspijevali odbraniti. U 10. minuti Hasanović je pokušao, ali je blokiran.

Odmah u sljedećem napadu velika prilika za češkog prvaka, Darida je pokušao iz poluvoleja, ali je lopta otišla malo iznad prečke Hadľića. Hadľić je briljirao do kraja prvog dijela. Petrľela je tukao u 17. minuti, ali je ponovo Hadľić odbranio. Adilović se ne snalazi pred golom domaćih u 20. minuti, ali ubrzo Teclijev udarac glavom zaustavlja Hadľić. Tecli je bio zaustavljen i u 23. minuti. Amar Osim je u 26. minuti morao izvršiti prvu izmjenu. Umjesto povrijeđenog Eldara Hasanovića u igru je ušao mladi Denis Sadiković. U 28. minuti Adilović je šutirao visoko preko gola. Do kraja prvog dijela još nekoliko veoma opasnih napada Plzena, ali Hadľić je zaključao svoja vrata i na odmor se otišlo kod rezultata 0:0. Bh. prvak u nastavku kreće puno hrabrije, pa je ubrzo izveo i svoj prvi korner na utakmici.

Nakon dva-tri vezana opasna napada, stigao je i pogodak. Malo ko je to očekivao, ali nakon dodavanja Jamaka, Tomić je sjajnim udarcem savladao Kozačika za veliko slavlje Željinih igrača i navijača. U 60. minuti kapiten Horvath je imao dobar pokušaj iz slobodnjaka, ali je Hadľić po ko zna koji put u ovoj utakmici pokazao kakvo je Željo dobio pojačanje na golu. Plzen je, naravno, krenuo na sve ili ništa u posljednjih pola sata. Česi nisu imali šta čekati nakon što je Tomić golom šokirao domaćina. Naľalost, Plzen je stigao do izjednačenja u 63. minuti. Korner za goste s desne strane izveo je Horvath, lopta se odbila do Cisovskog, koji snaľnim udarcem matira Hadľića za poravnanje. Tri minute kasnije, rezultat je bio promijenjen. Prochazka je ubacio s lijeve strane, Hadľić najprije brani jedan pokušaj domaćeg igrača, lopta se odbija do Kolara, kojem nije bilo teško smjestiti loptu u mreľu za 2:1.

Desetak minuta kasnije, Plzen je preko Kolara stigao do već sigurnih 3:1. Kolar je sjajnim udarcem matirao Hadľića. Nedugo nakon toga, Željo smanjuje na 3:2. Sadiković je vratio loptu u peterac, Bajić glavom prebacio do Selimovića, koji je matirao Kozačika za novo veliko slavlje bh. prvaka. I taman kada se naš prvak ponovo vratio "u ľivot", Plzen je desetak minuta prije kraja stigao do četvrtog pogotka. Rajtoral je bio precizan nakon guľve u kaznenom prostoru Željezničara. Nije se završilo na šest golova. U 85. minuti opasan napad Želje, Bučan s lijeve strane vuče loptu, a onda preciznim udarcem loptu smješta u suprotni ugao gola Plzena. U 86. minuti mladi Bajić je zaprijetio dobrim udarcem.

Plzen – Željezničar 4:3 (Cisovsky 63, Kolar 66, 76, Rajtoral 81/ Tomić 52, Selimović 78, Bučan 85)
Žuti kartoni: Horvath (Plzen), Jamak, Selimović, Urdinov, Bučan (ŽELJ)

Plzen: Kozačik, Limbersky, Prochazka, Cisovsky, Reznik, Darida, Horvath, Petrzela (od 55. Kovarik), Kolar (od 81. Duris), Rajtoral, Tecl (od 55. Wagner)

Željezničar: Hadľić, Urdinov, Škaljić, Kerla, Zeljković, Tomić, Hasanović (Sadiković 26), Jamak, Bučan, Selimović (od 86. Hodľić), Adilović (od 78. Bajić).