Đoković istorijskim uspjehom zaključio veliku sezonu: Federer bez šanse u finalu Mastersa (Video)

22 Novembra
22:08 2015
Novak7Prvi  teniser  svijeta Novak Đoković po četvrti puta uzastopno je pobjednik završnom ATP mastersa osmorice najboljih svladavši u Londonu Švicarca Rogera Federera s 6:3, 6:4 nakon sat i 20 minuta igre.
Dugoočekivani teniski klasik u O2 Areni pripao je srpskom teniseru koji je kaznio gotovo svaku Federerovu pogrešku, a bilo ih je dosta u meču – čak 31.
U prvom setu Đoković je oduzeo Federerov servis u trećem gemu, a meč je završio breakom za 6:4 u drugom, pa je treći puta u zadnje četiri godine slavio protiv Federera u finalu. Prvi reket svijeta se tako “osvetio” Švicarcu i za poraz u skupini prije pet dana, iako je najljepši poen večeri pripao Rogeru.

Prvi u povijesti četiri puta zaredom
Đoković je ukupno pet puta osvajao završni Masters, ali je postao i prvi  teniser u povijesti kojemu je to uspjelo četiri puta zaredom.Ovogodišnji London Novak će pamtiti i po činjenici da konačno više nema gubitan skor protiv Federera i Rafe Nadala. Pobjedom u finalu protiv Federera izjednačio je njihov međusobni skor na 22-22, a u subotu se i protiv Nadala poravnao na 23-23.