Đoković osvojio i Miami : Ovo je moje najbolje finale u karijeri (Video)

04 Aprila
03:29 2011

Srbijanski teniser Novak Đoković se ne zaustavlja u 2011. godini. Igrao je u Miamiju četvrti turnir godine i četvrti put je postao pobjednik. U finalnom je meču svladao Rafaela Nadala 4-6, 6-3, 7-6(4).Poslije Australian Opena, Dubaija i Indian Wellsa, drugi teniser svijeta je osvojio i Miami. Kao što je na prošlom turniru u Indian Wellsu pobijedio u finalu prvog igrača na svijetu, isto je učinio i ove nedjelje.Opet su Nadal i Đoković igrali tri seta, s tim da je ovom prilikom sve bilo daleko dramatičnije. Naime, u trećem setu nije bilo niti jedne break-lopte, makar su obojica nekoliko puta imala 0-30 na suparnički servis. Tako se o pobjedniku odlučivalo u tie-breaku koji je započeo s pet poena u kojima niti jedan od tenisera nije osvojio poen na svoj servis.Razlika je bila ta što je Đoković nakon toga imao 3-2, a s nova tri poena u nizu je otišao na 6-2 i četiri meč-lopte. Španjolac je spasio dvije, ali ne i treću, te je Đoković dignuo ruke u čast 24. pobjede u 2011. godini. Jasno, to je 24. zaredom, te je na samo jednu pobjedu od izjednačenja s Ivanom Lendlom koji je u svojoj karijeri jednom godinu otvorio sa 25 pobjeda u nizu.

Rekorder je po tom pitanju John McEnroe koji je 1984. godinu otvorio s čak 39 pobjeda zaredom.Meč je mnogo bolje otvorio Nadal koji je u finale ugazio s 5-1 vodstvom i dva breaka. No, nakon toga je Đoković potpuno ušao u meč, jedan je break u prvom setu vratio, no drugi nije uspio.No, zato je Đoković bio dosta bolji u drugom setu u kojem je iskoristio jednu od četiri break-lopte što mu je donijelo treći set gdje se odvijala već rečena dramatična borba trenutno dva najbolja svjetska tenisera.Obojica su u meču dva puta oduzela servis suparniku, s tim da je Đoković imao devet, a Nadal četiri takve šanse. No, razlika se može primjetiti u ukupnom broju osvojenih poena. Đoković je osvojio čak 13 više (109-96). Isto tako, ovo je bio njihov već 25. međusobni duel. Nadal sada ima 16-9, no Đoković ima 5-2 u posljednjih sedam takvih susreta.Za Đokovića je ovo 22. osvojeni ATP turnir u karijeri. Nadal je, pak, ostao na 43. Isto tako, Nadalu je ovo u karijeri bilo treće finale u Miamiju, ali je i treći put izgubio. Srpski teniser je reprizirao 2007. godinu kada je ovdje, na Sony Ericcson Openu bio najbolji. (Kliker.info-Totalsport)