Dijamant se ne gasi : Edin Džeko opet spasio City (VIDEO)

11 Novembra
17:15 2012

Edin Džeko ponovo je spasio Manchester City. Naš reprezentativac postigao je pobjedonosni gol u utakmici s Tottenhamom (2:1).Nakon loše partije protiv Ajaxa u Ligi prvaka, izabranici Roberta Mancinija tražili su iskupljenje pred svojim navijačima. Ipak, da neće imati lagan posao protiv Tottenhama pokazalo se već na samom startu utakmice, točnije u 21. minuti kada je Caulkera doveo goste u vodstvo.Probali su domaći nogometaši doći do izjednačenja  preko Teveza i Zabalete, ali se na poluvrijeme otišlo s prednošću Tottenhama.City do izjednačenhja  dolazi nakon kombinacije Tourea i Aguera, koji je svladao gostujućeg vratara Friedela.U 73. minuti Mancini u igru uvodi svoga spasioca, Edina Džeku, koji je odmah počeo raditi probleme gostujućoj obrani. Igrala se 88. minuta kada Džeko započinje akciju dodaje do Silve, koji mu uzvraća izvrsnom asistencijom za šesti gol Dijamanta u Premiershipu.Manchester City sada ima 25 bodova, dva manje od lidera Manchester Uniteda, ali su Građani i dalje jedina neporažena ekipa Premiershipa. Imaju učinak od sedam pobjeda i četiri neriješena  rezultata. (Kliker.info-Sportin)

szólj hozzá: Manchester City vs Tottenham 2:1 Dzeko