Dijamant proradio : Golijada Džeke u Norwichu (VIDEO)

29 Decembra
17:21 2012

Sedam pogodaka, od kojih su tri bila djelo Edina Džeke, bilans je fenomenalne utakmice 20. kola engleske Premier lige između Norwicha i Manchester Cityja koja je na kraju pripala gostima rezultatom 4:3!Reprezentativac BiH zaigrao je od preve minute u vrhu napada građana, a već nakon četiri minute dva puta se upisao u strijelce – prvo je u 2. minuti nakon asistencije Silve pogodio za 1:0, a dvije minute kasnije nakon gužve u kaznenom prostoru savladao golmana Bunna i drugi put.

U 15. minuti domaći su uspjeli smanjiti rezultat na 1:2, što je i rezultat prvog poluvremena. Drugi dio građani su igrali sa igračem manje, jer je u 44. minuti Samir Nasri dobio direktan crveni karton, iako je na njemu Bassong napravio grub start. Nakon kratkog koškanja i bliskog kontakta glavama, sudija je pokazao put u svlačionicu Nasriju, a žuti karton igraču Norwicha.City od 50. minute vodi sa 3:1. Strijelac je Aguero nakon asistencije Yaye Tourea i očajne intervencije domaće odbrane.U 63. minuti Martin je smanjio rezultat na 2:3, da bi dijamant četiri minute kasnije svojim trećim pogotkom ponovo vratio dva gola prednosti gostima.Taj rezultat bio je aktivan osam minuta, a onda je Martin drugim pogotkom opet svoj tim doveo na svega gol zaostatka – 3:4!U 81. minuti Džeko je izašao iz igre, kada ga je zamijenio Lescott, a rezultat se do kraja meča nije mijenjao.(Kliker.info-Oslobođenje)