Dijamant proradio : Džeko asistencijom i golom osigurao Cityju prolaz (Video)

31 Oktobra
03:18 2013
Manchester City je  u gostima kod Newcastlea izborio četvrtfinale Capital One Cupa, a glavni junak gostiju bio je bh. reprezentativac Edin Džeko.City je gostovao  na St. James Parku, a "građane" je od prve minute, konačno, predvodio naš reprezentativac Edin Džeko, koji je odmarao u nekoliko proteklih utakmica, ali Manuel Pellegrini odlučio mu je dati šansu ispred Sergija Aguera i Alvara Negreda, koji je doduše kasnije ušao u igru umjesto povrijeđenog Stevana Jovetića.

Čileanac je izmijenio kompletan sastav, pa su tako igrali Pantilimon, Lescott, Boyata, Richards, Rodwell, Garcia, Milner..Džeko i društvo nisu uspjeli pronaći put do mreže domaćeg golmana Tima Krula, no u produžecima je City uspio da ostvari pobjedu i prolaz dalje.Prvo je u 99. minuti Džeko s lijeve strane ubacio za Negreda, koji je bio siguran za 1:0. Akcija je podsjećala na onu Džeke i Ibiševića protiv Litvanije.

U 105. minuti James Milner je sjajno uposlio Džeku, naš reprezentativac obišao Krula i postavio konačnih 2:0. Džeko je najbolje ocijenjeni igrač na utakmici (prema Whoscored.com portalu) sa ocjenom 8.5.Tottenham je drugi put zaredom ugostio Hull. Nakon što su s 1:0 savladali "tigrove" prije nekoliko dana u prvenstvu, Spursi su večeras odigrali 1:1 s istim protivnikom. Poveli su eurogolom Sigurdssona u 15. minuti.Hull je izjednačio u 53. minuti. Nakon ubačaja s desne strane, jedan gostujući igrač promašio je s dva metra, ali se lopta s(p)retno odbila u mrežu i to nakon što je pogodila golmana gostiju Brada Friedela. Hull je čak i poveo u produžetku preko McShanea, ali je Kane u 108. izjednačio na 2:2.

Capital Cup, osmina finala:
Tottenham – Hull 1:1, 2:2 (Sigurdsson 15, Kane 108/ Friedel 53 – ag, McShane 99)
Newcastle – City 0:0, 0:2 (Negredo 99, Džeko 105) (Kliker.info-SportSport)

Newcastle vs Manchester City 0:2 Dzeko by footballdaily2