Dijamant potopio Spurse : Edin Džeko zabio četiri gola Tottenhamu (VIDEO)

28 Augusta
14:21 2011

Prevođen Edinom Džekom i Samirom Nasrijem, Manchester City je upisao i treću uzastopnu pobjedu u Premiershipu koja ih je ostavila na vrhu tabele sa devet bodova. Ovaj put Građani su kao gosti u jednom od derbija kola demolirali Tottenham za koji je igrao i Luka Modrić sa 5:1. Ponovo je blistao bh. reprezentativac, Edin Džeko koji je već nakon 45 minuta postigao dva gola i praktički odlučio pobjednika, a u nastavku je dodao još dva. Naš reprezentativac je odigrao cijeli susret i ovo mu je sigurno utakmica života. Nakon ovoga se može reći da je City jedan od glavnih kandidata za titulu.Nakon prilika i sa jedne i druge strane gosti dolaze u vodstvo u 34. minuti. Samir Nasri je sjajno proigrao Džeku koji se sjajno ubacio i sa nekih pet-šest metara matirao Fridela.

Sedam minuta kasnije skoro isti scenarij. Sjajni Francuz koji je pokazao da će biti veliko pojačanje je ponovo na sjajan način pronašao bh. napadača, koji je ovaj put glavom poslao loptu u nebranjeni dio mreže.  U nastavku Džeko je ponovo u centru pažnje. Nakon što je propustio šansu u 51. minuti kada je glavo šutirao pored gola, četiri minuta kasnije, Džeko na asistenciju Yaya Tourea pogađa za 0:3. Pet minuta kasnije, Nasri upisuje treću asistenciju, a ovaj put j agzekutor Aguero. Do kraja susreta domaći su uspjeli ublažiti vodstvo nakon pogotka Kaboula u 68. minuti. I onda šlag na tortu u 90. minuti. Džeko sjajnim udarcem lijevom nogom po četvrti put matira Fridela i za veliku pobjedu Cityja.Džeko je tako već postigao šest golova ove sezone, a peti u Premijer ligi nakon tri kola. Dobra najava pred Bjelorusiju. (Kliker.info-SC)