Dijamant opet blista : Džeko dvostruki strijelac u pobjedi Rome (VIDEO)

20 Septembra
23:01 2017
Fudbaleri Rome, bez ikakvih problema, slavili su rezultatom 4:0 na gostovanju kod Beneventa koji je ponovo pokazao da nije zreo kvalitetom za Seriju A. Sjajni bh. reprezentativac Edin Džeko postigao je dva pogotka i bio nosilac igre gostiju.
Već u 22. minuti naš reprezentativac je iskoristio odličnu asistenciju Aleksandra Kolarova i pogodio je za vodstvo gostiju. Džeko je bio akter i akcije koja je donijela drugi gol Vučice, a on je stigao kao autogol u 35. minuti.

U drugom dijelu još dva pogotka. Prvo je Džeko lijepo pogodio u 52. minuti lijevom nogom, a onda ponovo autogol, ovaj put Venutija. I u toj akciji Džeko je bio neometan nakon asistencije Kolarova, ali je igrač domaće ekipe, ispred bh. kapitena, zakucao loptu u svoju mrežu.

Roma nakon pet kola ima devet osvojenih bodova, ali i utakmicu manje jer je meč protiv Sampdorije odgođen.