Diajamant proradio : Roma slavila u Udinama, Džeko strijelac, Pjanić asistent (Video)

13 Marta
17:21 2016

jeki72U 29. kolu Serie A Roma je u gostima rezultatom 2:1 slavila protiv Udinese. Gostujuća ekipa veoma dobro je otvorila meč i već su u 15. minuti uspjeli doći do vodstva. Salah je asistirao, a Edin Džeko se veoma dobro snašao u šesnaestercu domaće ekipe i pospremio loptu u mrežu za 1:0. Nastavak meča donio je nešto bolju igru domaće ekipe koja je preko Fernandesa u 49. minuti pogodila stativu.

Kazna za taj promašaj stigla je u 74. minuti kada je Miralem Pjanić asistirao, a Alessandro Florenzi pogodio za 2:0. Domaći se nisu predavali i u 85. minuti stižu do pogotka preko Fernandesa, ali se na kraju ispostavilo da je to bilo sve što su učinili na ovom meču. Roma je nakon ove utakmice niz pobjeda produžila na osam u Seriji A. Naši reprezentativci Ervin Zukanović i Edin Džeko odigrali su cijeli meč za Vučicu, dok je Miralem Pjanić u igru ušao u 70. minuti.