Derbi na San Paolu: Pjanić majstorski pogodio , pa dobio crveni karton(Video)

04 Marta
01:46 2019

Na San Paolu smo večeras svjedočili “ludom” derbiju između Napolija i Juventusa, u kojem smo vidjeli svega pomalo.

Juventus je slavio sa 1:2, a pored tri gola, na utakmici smo vidjeli i dva crvena kartona, kao i majstoriju bh. reprezentativca Miralema Pjanića.

Krenimo redom. Igrala se 25. minuta kada sa svog gola izlazi Meret i ruši Cristiana Ronalda za direktan crveni karton. Tada je Carlo Ancelotti morao iz igre izvaditi svog najboljeg strijelca Arkadiusza Milika, a na gol je stao David Ospina.

Dvije minute kasnije, majstorija Miralema Pjanića. Šutirao je iz slobodnog udarca i prelijepo pogodio gol domaćih.

Samo što je Napoli krenuo s centra, mogao je i do poravnanja. Zielinski je šutirao, a lopta je pogodila stativu.

Kazna za promašaj Napolitance stiže u 39. minuti, kada na asistenciju Bernardeschija pogađa Emre Can.

Drugo poluvrijeme katastrofalno počinje za Juve i Miralema Pjanića. Naš veznjak je u prvom poluvremenu zaradio jedan žuti karton, a onda je u 47. minuti igrao rukom, što je Rocchiju bilo dovoljno da mu pokaže i drugi žuti, odnosno crveni karton.

Callejon u 61. minuti pogađa na asistenciju Insignea i vraća nadu Napolitancima da mogu barem do boda.

U 82. minuti ponovo u centru pažnje Gianluca Rocchi. Lopta je sada u ruku pogodila Alexa Sandra iz neposredne blizine, a iskusni sudija je nakon konsultacije VAR-a pokazao na bijelu tačku.

Insigne je preuzeo odgovornost, ali je pogodio samo stativu i postao tragičar Napolitanaca…

Juventus je na kraju slavio pobjedu koja ih dodatno približava ionako sigurnoj tituli, koja će biti osma za Staru damu. Napoli je sada jako daleko iza Stare dame. Razlika iznosi čak 16 bodova, a Juve je i dalje bez poraza u ovoj sezoni…

Napoli – Juventus 1:2 (Callejon 61’ / Pjanić 26’, Can 39’)