Debi rukometnih zmajeva na Evropskom prvenstvu : Norvežani ipak prevelik zalogaj

11 Januara
04:16 2020

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je historijsku, prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu ikada. U norveškom Trondhajmu početak nije mogao biti teži, rival je bio domaća selekcija koja je upisala trijumf rezultatom 32:26.

I prije početka utakmice znalo se kako težak posao čeka izabranike Bilala Šumana u ovom duelu protiv favorita, ne samo ovog meča, već i cijelog turnira.

Ipak, hrabri Zmajevi su tako i ušli u meč, golovima Nikole Prcea stigli do 2:0. Iskusni Prce je na startu igrao sjajno i bio je jedini raspoložen u napadu Zmajeva. Na golu naše selekcije odličan je bio Benjamin Burić koji je upisao osam odbrana u prvom dijelu.

Pri rezultatu 9:9 dozvolili smo Norvežanima tri laka gola nakon kontri, pa je tu i došlo do ‘pada’ naše selekcije. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 17:12, nakon čega je bilo teško vratiti se u meč.

Na otvaranju drugog dijela igralo se gol za gol neko vrijeme, no nakon 35. minute Norvežani su počeli povećavati svoje vodstvo.

Ključni trenuci za ubjedljiv trijumf Norvežana desili su se sredinom prvog poluvremena, nevjerovatni Sander Sagosen je bio nezaustavljiv u napadu i pretežno njegovim golovima ova selekcija je došla do vodstva koje nije bilo moguće stići.

Iskusni Prce u nastavku meča nije imao snage da nastavi sa igrom kao na otvaranju. Na kraju je završio meč sa sedam pogodaka čime je bio najefikasniji u našem sastavu.

Nakon svega, Zmajevima se nema šta zamjeriti. Časno su izgubili od jednog od najvećih favorita turnira. Vrijedi napomenuti i da su izabranici Bilala Šumana imali odličnu podršku navijača tokom svih 60 minuta susreta.

Nevjerovatni Sagosen je postigao čak 12 poena, a pet je postigao Overby. Kod Zmajeva, izuzev Prcea, četiri je postigao Marko Panić.

Norveška: Saveraas, Sagosen 12, Bergerud, Nikolaisen, Overjordet, Overby 5, Joendal 2, Bjornsen 1, Gullerud 2, Johannessen 3, O'Sullivan 1, Tangen 2, Reinkind, Gulliksen 1, Blonz 1 i Rod 2.

BiH: Grahovac, B. Burić, Ovčina 1, Perić 3, S. Burić 2, Panić 4, Mandić, Haseljić 4, Terzić, Karačić, Prce 7, Vranješ 3, Malinović 3, Hamidović, Predragović i Vegar.