Davis Cup: Džumhur velikim preokretom protiv Jakupovića odveo BiH u 2. kolo

02 Februara
16:30 2014

Bh. teniser Damir Džumhur savladao je Grka Alexandrosa Jakupovića za plasman Davis Cup reprezentacije BiH u drugo kolo druge zone euro-afričke grupe. Damir je gubio 0:2 u setovima, ali se uspio vratiti i slaviti pobjedu 3:2, čime je BiH protiv Grčke došla do 3:1 i plasirala se u 2. kolo.

Grk je prva dva seta riješio u svoju korist rezultatom 6:4 i 6:3 te se činilo da će Grci izjednačiti ukupni rezultat 2:2, čime bi se pobjednik iz duela BiH-Grčka rješavao u petom setu.

No, onda je Džumhur zaigrao onako kako zna te najprije smanjio rezultat u setovima na 1:2 (6:2 u gemovima), a potom i došao do izjednačenja 2:2 (6:3).

Onda je u petom setu Džumhur na samom startu uzeo break, te prednost sačuvao do kraja i dobio i peti odlučujući set sa 6:4.

U drugom kolu naša će se reprezentacija sastati sa selekcijom Finske, a ti mečevi su na rasporedu od 4. do 6. aprila u Finskoj.

Rezultati:

BiH – Grčka 3:1

– petak:

Mirza Bašić – Alexanrdos Jakupović 6:3, 6:2 6:2
Damir Džumhur – Markos Kalovelonis 5:7, 5:7, 6:3, 2:6

– subota:

Mirza Bašić/Tomislav Brkić – Alexandros Jakupović/Markos Kalovelonis 5:7, 6:0, 6:4, 7:5