Dan iz najgore noćne more za Dansku:Nakon drame s Eriksenom poraženi od Finske u nastavku utakmice (Video)

13 Juna
02:31 2021

Utakmica na Parken stadionu bila je u sjeni Christiana Eriksena, koji se u finišu prvog dijela srušio na teren te su ga ljekari oživljavali i, na svu sreću, na kraju su uspjeli da ga vrate u život.

No, krenimo redom. Danska je krenula veoma ofanzivno od prve minute te zaprijetila već u sedmoj minuti, kada je Wind pokušao, ali je golman Finske odlično reagovao.

Novu šansu Danci su imali desetak minuta kasnije. Ovaj put sjajno je šutirao Hojbjerg, ali Hradecky je još jednom fantastično odbranio. Samo četiri minute kasnije pokušao je Eriksen, ali golman Finske ponovo bio siguran.

U 26. minuti, golu Danske zaprijetio je i Braithwaite, koji je imao sjajnu priliku za gol, ali je ostalo 0:0. I kada su svi očekivali kraj meča, gledali smo pravu dramu na stadionu u Kopenhagenu.

Eriksen se, naime, srušio na teren i bilo je jasno da nešto nije uredu. Saigrači su tražili ljekarsku pomoć, a Kjaer mu je izvadio jezik iz usta i okrenuo ga je u pravilan položaj.

Sva drama trajala je desetak minuta, ljekari su oživljavali Eriksena i svi su čekali šta će se desiti. Na svu sreću, Eriksen se probudio i bio je svjestan kada je na nosilima napustio stadion.

Utakmica je prekinuta, a Eriksen je prebačen u bolnicu. Ubrzo nakon toga stigle su informacije da je Eriksen stabilno i da je van životne opasnosti. Nakon toga, igrači oba tima odlučili su da se utakmica nastavi.

Danci su i u drugom poluvremenu krenuli veoma ofanzivno. Međutim, Finci su ih kaznili za sve promašaje.

Naime, u 60. minuti utakmice novi hladan tuš na Parkenu, kada je Finska povela sa 1:0. Nakon sjajnog centaršuta s lijeve strane, najviši u kaznenom prostoru domaćih bio je Pohjanpalo, koji je glavom pogodio za 1:0 te nije slavio gol iz poštovanja prema Eriksenu.

Danska je do poravnanja mogla u 73. minuti nakon što je sudija svirao penal za domaći tim. Odgovornost je preuzeo Hojbjerg, ali je Hradecky odlično pročitao njegovu namjeru i odbranio udarac.

Novu priliku domaći su imali deset minuta kasnije. Ovaj put u šansi je bio Olsen, ali ponovo nije bilo gola.

Finska je do kraja utakmice uspjela da sačuva svoju mrežu i napravi veliko iznenađenje osvajanjem tri boda protiv Danske.