Čudesna Lana Pudar osvojila još jedno zlato na Evropskom juniorskom prvenstvu (VIDEO)

10 Jula
18:51 2022

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica 16-godišnja Lana Pudar pobijedila je u finalnoj utrci na Evropskom juniorskom prvenstvu u disciplini 50 metara delfin.

Pudar je utrku u rumunskom Otopeniju isplivala u vremenu 26.49 sekundi, što joj je bio dovoljno za prvu poziciju i još jedno zlato.

Sjajna plivačica iz Mostara itekako može biti zadovoljna nastupima u posljednjih nekoliko dana s obzirom da je u četvrtak bila srebrna na 100 metara delfin, a u subotu je postala juniorska prvakinja Evrope na 200 metara delfin.

Malo prije toga, Pudar je i na Mediteranskim igrama osvojila zlatne medalje u utrkama na 100 i 200 metara.