Čuda se događaju : Senzacija u Njemačkoj, Japanke osvojile SP u fudbalu!(VIDEO)

17 Jula
22:08 2011
 Nogometašice Japana prvi put u istoriji postale su prvakinje svijeta nakon što su večeras, u finalnom meču Mundijala održanog u Njemačkoj, pobijedile  selekciju SAD-a, boljim izvođenjem jedanaesteraca. U regularnom toku i nakon dva produžetka rezultat je glasio – 2:2.Amerikanke su bile bolje u većem toku meča, stvorile su više prilika, a iz jedne takve su i povele. Igrala se 69. minuta kada je Morgan pogodila mrežu Japanki za 1:0. Kada se činilo da će se meč završiti minimalnom pobjedom Amerikanki, Japanke su izjednačile. Njihova upornost isplatila se devet minuta prije isteka 90. minute, a strijelac je bila Miyama.Produžetak su bolje odigrale Amerikanke, a gol za novo vodstvo postigla je Wambach nakon lijepog ubačaja Morgan sa lijeve strane. No, Japanke su se vratile i drugi put. Nakon ubačaja iz kornera, mrežu rivalki petom je zatresla Sawa, pa je susret opet bio u egalu.Prilkom izvođenja penala, junak je bila Kaihori, golman Japanki, koja je zaustavila čak dva udarca igračica SAD-a, dok je jedan otišao iznad prečke.sv u svemu može se reći da se Amerikankama osvetila njihova pretjerana samouvjerenost, a Japanke su na najbolhji način kapitalizirali svoju tradicionalnu upornost i smirenost. To je naročito došlo do izražaja tokom izvođenja penala čime je na kraju i odlzučeno pitanje pobjednika. (Kliker. info-SC)