Čitanje lekcije: Robinho i Ibro ‘razmontirali’ nemoćni Arsenal (Video)

16 Februara
08:02 2012

Momčad Milana očitala je nogometnu lekciju Arsenalu i pobijedila ga na San Siru s 4:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.Potpuno zasluženo Milan je tako uvjerljivo slavio protiv Arsenala. Teško će se navijači momčadi iz sjevernog Londona sjetiti kada su njihovi ljubimci u jednoj toliko važnoj utakmici bili tako blijedi, anemični i bespomoćni.Kevin-Prince Boateng, koji se vratio u momčad nakon četiri tjedna pauze i ozljede mišića koju je pokupio u gradskom derbiju protiv Intera, načeo je goste u 15. minuti. Krasno je prsima primio loptu s kojom je ušao u kazneni prostor, a onda iz okreta punom nogom opalio pod gredu nemoćnog Szczesnyja.U 38. minuti, Zlatan Ibrahimović je pobjegao obrani Arsenala po lijevog strani, a onda u punom trku odlično centrirao lijevom nogom. Brazilac Robinho reagirao je izvrsno, podmetnuo je glavu i poentirao za 2:0.

Do trećeg pogotka na utakmici Milan je stigao 49. minuti. Strijelac je nakon dodavanja Ibrahimovića opet bio Robinho koji je s ruba kaznenog udarca uputio dobar prizemni udarac. Pomoglo mu je i što se Thomas Vermaelen poskliznuo. Točnu na i stavio je Zlatan Ibrahimović. Prodao je lažnjak Djourouu koji ga je s obje ruke oborio u prodoru prema golu u kaznenom prostoru. Usprkos nepisanom pravilu da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne puca penal, švedski napadač izveo je, i to sigurno, kazneni udarac i zabio svoj peti gol u petom nastupu u Ligi prvaka ove sezone. Zaslužio je, nakon dvije asistencije, postići i pogodak na ovoj utakmici.Vjerovali ili ne, Milan je zabio četiri gola na utakmici iz prva četiri udarca u okvir gola! Onaj peti udarac u okvir, jedini koji nije završio u mreži, uputio je u samoj završnici utakmice Brazilac Pato, koji je zamijenio sunarodnjaka Robinha u 84. minuti.

Gostima nije pomogao niti Thierry Henry, koji je u dresu Arsenala zabio sedam golova u dosadašnjih 11 utakmica protiv talijanskih klubova u Ligi prvaka. Henry je zaigrao u drugom poluvremenu umjesto Walcotta, ali je i njegov fitilj ovoga puta bio kratak.Arsenal je imao 54 posto posjeda lopte, ali to njegovim navijačima neće biti baš nikakva utjeha. Van Persie je u nastavku imao dva opasnija pokušaja prema golu Milana, naročito jedan kojeg je sjajno zaustavio Abbiati, i to je bilo sve od ‘topnika’ u Milanu. Ovo im je prvi puta u 222. europskoj utakmici (ne računajući u toj brojci kvalifikacijske utakmice) da su izgubili s četiri gola razlike.

AC Milan: Abbiati – Abate, Thiago Silva, Mexes, Antonini – Van Bommel, Seedorf (Emanuelson, 12), Nocerino – Boateng (Ambrosini, 70) – Ibrahimović, Robinho (Pato, 84)
Arsenal: Szczesny – Sagna, Vermaelen, Koscielny (Djourou, 44), Gibbs (Oxlade-Chamberlain, 66) – Song, Rosicky, Ramsey, Arteta – Van Persie, Walcott (Henry, 46)  (Kliker.info-Tportal)

AC Milan 4-0 Arsenal footyroom.com by footyroom