Četvrtfinale LP-a: Liverpoolu dva, Tottenhamu jedan gol prednosti

10 Aprila
06:34 2019
epa07494831 Liverpool's Naby Keita (C) scores the 1:0 goal during the UEFA Champions League quarter final, first leg soccer match between Liverpool FC and FC Porto at Anfield in Liverpool, Britain, 09 April 2019. EPA-EFE/PETER POWELL

U prvim susretima četvrtfinala Lige prvaka, Liverpool je stekao ogromnu prednost nad Portom od dva pogotka (2:0), dok je sudar Tottenhama i Manchester Cityja pripao Spursima, koji su pobijedili s minimalnih, ali velikih, 1:0.

Otpor Porta na Anfieldu nije trajao dugo, jer je liverpulski hram fudbala proključao već u 5. minuti, kada je Naby Keita pogodio za 1:0. Drugi gol navijači Liverpoola čekali su do 28. minute, kada je asistent kod prvog pogotka Roberto Firmino udvostručio prednost peterostrukog evropskog prvaka.

U Londonu, Tottenham je savladao favorizirani Manchester City 1:0.

Odbrana Huge Llorisa

Možda ključni trenutak susreta desio se u 13. minuti, u kojoj City nije iskoristio veliku priliku. Sudija Bjorn Kuipers je nakon konsultacije sa VAR tehnologijom pokazao na jedanaesterac, pošto je Danny Rose igrao rukom, ali udarac Sergija Aguera golman Tottenhama Hugo Lloris je odbranio.

Hugo Lloris brani udarac Sergija Aguera s bijele tačkeReuters

Tottenham je početkom drugog poluvremena ostao bez Harryja Kanea, koji je zbog povrede morao van igre, a ostaje da se vidi da li će engleski reprezentativac biti spreman za drugu utakmicu.

No, uprkos tome, Spursi su u nastavku stigli do gola, koji je u 78. minuti postigao Son Heung-min.

Revanši se igraju 17. aprila.

Četvrtfinale Lige prvaka nastavlja se u srijedu navečer, kada su na programu utakmice Manchester United – Barcelona i Ajax – Juventus (obje u 21 sat).