Češka posustala u finišu : Pique pogodio za pobjedu Crvene furije (Video)

13 Juna
17:37 2016

Pigue11

U grupi D Evropskog prvenstva Češka je bila nadomak velikog boda protiv Španije, međutim Crvena furija došla je do pobjede (1:0) u finišu susreta kada je pogodio Gerard Pique.

Španija je prvu veću priliku imala u 16. minuti kada je šutirao Alvaro Morata, ali Peter Cech je odlično odbranio njegov udarac. Morata je još jednom zaprijetio u 29. minuti, no ponovo je sjajan bio golman Arsenala.

Pred kraj prvog poluvremena pokušao je i Jordi Alba, ali njegov udarac je išao po sredini gola i Cech nije imao problema. Iako je Španija imala dobrih šansi i držala loptu više u svom posjetu, Češka se dobro držala.

Crvena furija je odmah imala dobru šansu na početku drugog dijela, ali odbrana Češke je dobro reagovala. U 47. minuti udarac Nolita je izblokiran. Veliku šansu Češka je imala u 57. minuti, ali udarac Romana Hubnika odbranio je David De Gea.

Theodor Gebre Selassie je pokušao glavom u 65. minuti, no odbrana Španije dobro je reagovala. Alba je bio u velikoj prilici, ali odbrana češke uspjela ga je zustaviti i izbaciti loptu u korner. Samo dvije minute poslije David Silva je upropastio dobru šansu.

Thiago Alcantara se našao u sjajnoj prilici u 80. minuti, ali Plasil ga je uspio izblokirati. Crvena furija je konstantno napadala, a u 87. minuti poslije centaršuta Andresa Inieste glavom je pogodio Gerard Pique za pobjedu Španije.

Darida je imao veliku šansu u 91. minuti, ali je De Gea odbranio i spasio svoju reprezentaciju.

Španija – Češka 1:0 (Pique 87’)

Stadion: Municipal (Tuluz). Sudija: Szymon Marciniak (Poljska). Žuti kartoni: Limbrsky (Češka).

ŠPANIJA: De Gea, Juanfran, Pique, Ramos, Alba, Fabregas (od 70. minute Alcantara), Busquets, Iniesta, Silva, Morata (od 62. minute Aduriz), Nolito (od 82. minute Pedro).

ČEŠKA:
Cech, Kaderabek, Sivok, Hubnik, Limbersky, Darida, Plasil, Gebre Selassie (od 86. minute Sural), Rosicky (od 88. minute Pavelka), Krejci, Necid (od 75. minute Lafata).