Čarobna partija Malog princa: Pjanić dvostruki strijelac u pobjedi Rome nad Interom (Video)

01 Decembra
07:36 2014

Roma-InterJedan od derbija 13. kola italijanske Serije A na Olimpicu su odigrali Roma i Inter, a na kraju je nakon dosta uzbuđenja bilo 4:2.Roma je povela u 21. minuti kada je Ljajić odlično proigrao Gervinha, koji je sa pet metara pospremio loptu u mrežu Handanovića. Inter je mogao uzvratiti četiri minute, ali je udarac Kuzmanovića iz neposredne blizine dobro odbranio De Scantis. Nerazzurri su do poravnanje ipak stigli u 36. minuti kada je poslije kornera Kuzmanovića, Ranocchia odlično skočio i izjednačio rezultat na 1:1. Zanimljivo, bio je to prvi gol koji je Vučica primila ove sezone na svom terenu.

Do kraja poluvremena prijetio je Ljajić na jednoj i Osvaldo na drugoj strani, ali nije bilo promjene.Drugo poluvrijeme donijelo je još bolji fudbal. Grčki fudbaler Jose Holebas je na otvaranju drugog poluvremena u 47. minuti nakon fantastičnog solo prodora postigao eurogol, za svoj prvijenac i novo vodstvo Rome od 2:1. Nekadašnji fudbaler Rimljana, Osvaldo, bio je najveća prijetnja za domaće, a nekoliko minuta kasnije, njegov atraktivan pokušaj makazicama otišao je blizu desne stative De Scantisa. Ipak, kontroverzni napadač je u 57. minuti uspio da donese novo izjednačenje Interu. Argentinac sa italijanskim pasošem dočekao je jednu loptu na vrhu šesnaesterca, šutirao je, a ona je na putu do gola pogodila Astorija i prevarila je golmana Rome za 2:2.

Slavlje iazabranika Roberta Mancinija nije se ni stišalo, a Vučica je po treći put imala prednost. Igrala se 60. minuta kada je Totti odigrao jednu povratnu loptu za Pjanića, koji je plasiranim udarcem sa desetak matirao Handanovića za veliko slavlje domaćih tifoza. Malom princu to je bio drugi gol sezone.Do kraja utakmice ipak nije bilo ozbiljnijih prilika, a u 92. minuti Miralem Pjanić je fenomenalnim golom iz slobdnjaka sa 20 metara postavio konačnih 4:2. Roma je tako ostvarila bitnu pobjedu i sa nova tri boda zadržala je korak za vodećim Juventusom. (Kliker.info_Oslobođenje)