Bundes Liga : U “bosanskom “derbiju Misimović i Džeko bolji od Ibiševića i Salihovića (VIDEO)

07 Novembra
18:48 2009

U bosansko-hercegovačkom derbiju njemačke Bundeslige, Wolfsburg je kao gost bio uspješniji od Hoffenheima i odnio tri boda sa Rhein Neckar Arene.Hoffenheim, predvođen reprezentativcima Bosne i Hercegovine Vedadom Ibiševićem i Sejadom Salihovićem, dočekao je aktuelne prvake Njemačke, Wolfsburg, naših Edina Džeke i Zvjezdana Misimovića.Domaći su u vodstvo došli nakon jedne polukontre. Na ubačenu loptu sa desne strane, najviši u skoku je bio reprezentativni napadač Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević i majstorski glavom matirao gostujućeg golmana Diega Benaglia za vodstvo Hoffenheima. Bilo je to u 23. minuti, a s tim se rezultatom i otišlo  na odmor.Međutim, nastavak je ponudio potpuno drugu sliku na terenu, a gosti iz Wolfsburga su djelovali mnogo bolje nego u prvih 45 minuta, a kruna bolje igra došla je već u sedmoj minuti nastavka, kada je na 1:1 poravnao Zvjezdan Misimović. Konačni preokret i pobjedu Wolfsburga potvrdio je Brazilac Grafite u 57. minuti.Bh. strijelci u ovom dvoboju, Ibišević i Džeko, zaradili su i po žuti karton, a na terenu su svih 90 minuta igrali i Sejad Salihović i Edin Džeko. (Kliker.info-SportSport)