Bundes liga : Majstorije Džeke u Bremenu , dva gola u stilu Maradone (VIDEO)

28 Novembra
20:38 2009

Danas je odigrano pet susreta 14. kola njemačke Bundeslige, a nas posebno mogu obradovati novi golovi reprezentativca Bosne i Hercegovine Edina Džeke u dresu Wolfsburga na gostovanju u Bremenu kod Werdera.Aktuelni njemački prvak u ovom je kolu bio na teškom ispitu, gostujući u Bremenu kod ekipe Wedera. Izabranici trenera Armina Veha, međutim, nisu podlegli pritisku, te su u prvih 45 minuta većinom dominirali terenom. U sastavu su se od prve minute u dresu Wolfsburga našla oba reprezentativca Bosne i Hercegovine, Zvjezdan Misimović i Edin Džeko.Rezultat je glasio 0:0 sve do 42. minute kada je loptu uzeo Edin Džeko. Naš je reprezentativac probio desnoj strani, predriblavši četiri puta odbrambene fudbalere Werdera, te potom topovskim šutom matirao golmana domaćih Tima Wiessea za 1:0 za Wolfsburg, koji je sa tom prednošu i otišao na odmor.U nastavku, Werder je preuzeo terensku inicijativu, te stvarao prilike pred golom Diega Benaglia. Švajcarski golman na golu Wolfsburga bio je primoran izvaditi loptu iz svoje mreže u 62. minuti, nakon što je Hugo Almeida snažno, sa desetak metara šutirao natrčavši na jednu odbijenu loptu. Džeko je potom u 74. minuti imao priliku da svojim drugim golom donese sva tri boda Vukovima, ali je Wiesse krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Međutim, ono što je propustio u 74., Džeko je nadoknadio deset minuta kasnije. Utrčavši u kazneni prostor domaćih, nakon odlične dubinske lopte Zianija, Džeko je po drugi put matirao golmana Werdera, za svoj drugi gol na ovom meču, ukupno šest ove sezone u Bundesligi.Bod domaćima donio je reprezentativac Njemačke Per Mertesacker golom glavom u 91. mnuti utakmice.Nakon brlijantne pobjede u gostima nad Kolnom u prošlom kolu (4:0), Hoffenheim je na svom stadionu dočekao Borussiju Dortmund i pretrpio poraz. Gosti su došli u prednost već u drugoj minuti meča golom Blaszczykowskog. na 1:1 poravnao je Demba Ba u četvrtoj minuti drugog dijela, da bi konačnih 2:1 za Milionere sa bijele tačke postavio Nuri Sahin deset minuta prije kraja utakmice. Sejad Salihović i Vedad Ibišević odigrali su svih 90 minuta.Eintracht je gostovao u Berlinu kod Herthe, te visokom pobjedom od 3:1 poslao domaćine korak bliže ka drugoj Bundesligi. Strijelci za pobjedničku ekipu bili su Ochs, Franz i Meier, dok je za berlinski sastav jedini strijelac bio Ramos. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Zlatan Bajramović proveo je svih 90 minuta na terenu, odigravši veoma dobru utakmicu. (Kliker.info-SportSport)