Bundes Liga : Ibišević i Džeko strijelci u “bosanskom” derbiju

15 Novembra
20:32 2008

U dvoboju bh. reprezentativaca, uspješniji su bili Ibišević i Salihović čiji je Hoffenheim sa 3:2 savladao Wolfsburg Edina Džeke i Zvjezdana Misimovića. Ibišević je bio strijelac, a Salihović asistirao za treći gol domaćih, dok je sa druge strane, Džeko bio strijelac i asistent za goste! U odličnoj utakmici Hoffenheim je sa 3.2 bio bolji od Wolfsburga, a bh. internacionalci u oba kluba bili su fantastični.  Kako igra Vedad Ibišević! Najbolji strijelac Bundeslige, ali i Evrope, pogodio je za 1:0 u 22. minutu dvoboja sa Wolfsburgom. Na 1:1 izjednačio je u 27. minuti Grafite na asistenciju, a koga drugog do Edina Džeke! Na 2:1 je u 37. minuti povisio sjajnim golom iz slobodnog udarca Eduardo, a onda je scenu stupio Edin Džeko! Nekadašnji igrač Željezničara iskoristio je gužvu u šesnaestercu domaćih i poravnao na 2:2! Sjajna utakmica za sada, pogotovo za nas, jer Bosanci su glavne zvijezde danas u Njemačkoj. Gotovo je prvo poluvrijeme sjajne utakmice u Hoffenheimu, gdje domaćini i Wolfsburg igraju neriješeno nakon prvih 45. minuta igre. Bh. internacionalci ponovo sjajni! Ibišević je bio strijelac prvog gola za domaće, a Edin Džeko je za prvi gol Wolfsburga asistirao, dok je bio strijelac drugog! Prva prilika u nastavku za Wolfsburg, ali Džeko i Grafite nisu stigli na ubačenu loptu.Prvih 15tak minuta drugog poluvremena uglavnom se igralo između dva šesnaesterca, sa blagom terenskom inicijativom Hoffenheima, predvođenog sjajnim Vedadom Ibiševićem.U 62. minuti Grafite dobro prošao po desnoj strani, ali nije ubacio loptu u kazneni prostor gdje je sam bio Edin Džeko.  U 66. minuti iz igre je izašao Diaz, a ušao Sejad Salihović, čime su na travnjaku bila sva četvorica bh. internacionalaca. Samo tri minute na terenu trebalo je Salihoviću da asistira Obasiju, koji pogađa za novo vodstvo Hoffenheima! Pred sam kraj susreta, u trećoj minuti sudijske nadoknade vremena, Ibišević je imao odličnu priliku da postigne svoj drugi gol na ovom susretu, ali je u posljednjem trenutku intervenisala odbrana Wolsburga. (Kliker.info-SportSport)