Bundes Liga : Ibišević i Džeko ponovo dvostruki strijelci (VIDEO)

22 Novembra
19:23 2008

Ibišević i Džeko su postigli po dva pogotka za nove pobjede Hoffenheima i Wolfsburga, dok su se Misimović i Salihović zadovoljili asistencijama. Hoffenheim je poveo u 32. minuti kada je nakon dodavanja Ibiševića Demba Ba postigao pogodak. U nastavku se u listu strijelaca upisao najbolji strijelac Bundeslige Vedad Ibišević koji je bio na pravom mjestu nakon udarca Salihovića. Koln je golom Petita uspio vratiti nadu koja je vrlo kratko trajala. Naime, Ibišević je nakon sjajne solo akcije preciznim udarcem pogodio suprotni kut Mondragona za pobjedu 3:1 Hoffenheima i prvo mjesto na tabeli.Stuttgart je golom Laniga imao prednost nakon prvog poluvremena ali je u nastavku sve bilo u znaku Wolfsburga. Izjednačio je Grafite koji je odbijenu loptu nakon udarca Misimovića ubacio u praznu mrežu, a isti igrač je u 76. minuti donio prednost za Wolfsburg. Onda je na scenu stupio Edin Džeko koji je spretnom reakcijom prevario Lehmanna da bi u u 85. minuti glavom postavio konačnih 4:1.Ervin Skela je u 25. minuti doveo Cottbus u vodstvo ali je to očito djelovalo pozitivno na Bayern koji se nakon toga razigrao i slavio s uvjerljivih 4:1. Najljepši pogodak postigao je Ribery iz slobodnog udarca a u listu strijelaca upisali su se Klose, Toni i Demichelis. Siguran je bio i Schalke koje je bio bolji od Borussie M'gladbach 3:1.intracht je s visokih 4:0 savladao slabog Hannovera a iznenađenje je napravio Bielefeld koji je slavio protiv Bayera 2:1. Novu pobjedu i potvrdu odlične forme ostvarila je Hertha na gostovanju kod Bochuma, završilo je 3:2. (Kliker.info-Sportin)