Bundes liga : Edin DŽeko strijelac u novom remiju vukova (VIDEO)

19 Decembra
23:50 2009

Šest susreta 17. kola njemačke Bundeslige odigrano je prije nekoliko trenutaka. Wolfsburg je remizirao na gostovanju kod Franfkurta (2:2), uz jedan gol Edina Džeke. Misimović i Bajramović zbog povreda nisu bili ni na klupi.Wolfsburg je gostovao kod Frankfurta i na kraju samo remizirao 2:2, no momčad Armina Veha bolje nije ni mogla bez Zvjezdana Misimovića. BiH reprezentativac zbog povrede je propustio ovaj duel, baš kao i Zlatan Bajramović u redovima domaćih. Igrala se 26. minuta kada je Franz na ubačaj Schweglera glavom pogodio za vodstvo Frankfurta. Desetak minuta kasnije Vukovi su uspjeli poravnati. Gentner je dobro uposlio Džeku, naš reprezentativni napadač napravio par koraka, došao sam pred gol Frankfurta i loptu u mrežu poslao kroz noge Nikolova. U nastavku gosti iz grada automobila postižu gol za vodstvo. Josue je u 69. minuti matirao Benaglija kada je odigrao dupli pas sa Džekom. Desetak minuta kasnije Meier je pogodio za konačnih 2:2. Barzagli je pogriješio, a Meier sa ruba šesnaesterca precizno odmjerenim udarcem savladao argentinskog golmana.

Bayern sve bolji, Hertha nastavila zimski san             Minhenski Bayern rutinski je savladao berlinsku Herthu. Na sniježnoj Allianz Areni poveli su Bavarci nakon što je Daniel van Buyten iz kornera glavom pogodio. Dominirao je domaći tim, no gosti iz Berlina propustili su dvije-tri fine šanse. Tako je Nicu u 32. minuti bio neprecizan. Mario Gomez je na ubačaj Lahma na 2:0, da bi u 33. minuti Bayern postigao i treći gol.Gomez je prošao po desnoj strani, oštro ubacio u peterac, Herthin golman odbio loptu samo do Robbena koji ju je sa svega tri metra zakucao u mrežu. Minut kasnije Olićev udarac odbranio je gostujući golman. Pet minuta prije kraja prvog dijela Raffael je ukrao loptu Demichelisu, dodao na deset metara a Nicu ponovo katastrofalno šutirao.Minut prije kraja prvog dijela Raffael je šutirao sa 24 metra, ali ravno u ruke Butta. Bio je to ujedno prvi udarac u okvir gola domaćih u prvom dijelu. Mario Gomez maša dobru priliku u 48. minuti, kada je prošao golmana Herthe na ubačaj Olića. Ipak, nije bilo završnice. Robben je u 52. minuti dodao do Pranjića, a drugi Hrvat u redovima Bavaraca šutirao pored stative.U 64. minuti Schweisteingerov slobodanj završio je na gredi. Šest minuta poslije Hertha je smanjila. Ramos je postigao svoj peti uzastopni gol u dresu Herthe, nakon što je prošao Demichelisa, potom se uvukao u sredinu i plasirao loptu pored Butta.Ivicu Olića u 76. minuti odlično proigrava sunardonjak Pranjić i bivšem napadaču HSV-a nije bilo teško da matira po peti put na utakmici nemoćnog Drbnyja. Do kraja Hertha uspijeva postići i drugi gol. Friedrich je centrirao s desne strane, Raffael skočio i glavom pogodio.

Domaće pobjede Bayera i dortmundske Borussije

Drugoplasirani Bayer namučio se danas na svom terenu protiv Borussije iz Moenchenladbacha. Kroos je u 18. minuti doveo u vodstvo Apotekare, Brouwers u 36. minuti poravnano rezultat. U nastavku bolje otvaranje gostiju kojima prednost donosi Dante, a nekoliko minuta poslije Derdiyok je vratio sve na početak (2:2). Svojim drugim golom važna tri boda timu iz Leverkusena donosi Kroos.Pet golova viđeno je i u Hannoveru, gdje su bodove na kraju odnijeli gosti iz Bochuma. No, nakon pola sata igre golovima Schlaudraffa na semaforu je stajalo 2:0. Freier, Epalle i Fuchs sa po jednim golom potpuno su preokrenuli rezultat u korist Bochuma (2:3).Minimalnu domaću pobjedu dortmundskoj Borussiji u duelu sa Freiburgom donosi Barrios u 19. minuti.

Bundesliga, 17. kolo:
Bayern – Hertha 5:2 (Van Buyten 16’, Gomez 31’, Robben 33’, T. Mueller 60’, Olić 76'/ Ramos 70’, Raffael 87)
Borussia D. – Freiburg 1:0 (Barrios 19’)
Frankfurt – Wolfsburg 1:1 (Franz 26'/ Džeko 37’, Josue 69’)
Hannover – Bochum 2:3 (Schlaudraff 6’ 33'/ Freier 51’, Epalle 54’, Fuchs 86’)
Bayer Lev. – Borussia M'gladbach 3:2 (Kroos 18’ 69’, Derdiyok 60'/ Brouwers 36’, Dante 54’)
Stuttgart – Hoffenheim (18:30)  (Kliker.info/SportSport)