Bundes liga : Edin Džeko donio bod Wolfsburgu VIDEO)

03 Oktobra
15:49 2009

U osmom kolu Bundeslige Edin Džeko je ponovo bio strijelac za Wolsburg na gostovanju kod Bochuma, ali to nije pomoglo njegovom timu da dođe do pobjede.Mainz je na svom terenu bio bolji od Hoffenheima naših Ibiševića i Salihovića koji su utakmicu počeli od prve minute, a rezultat je glasio 2:1 Mainz je golovima Andreasa Ivanschitza u 6. i Bancea u 11. minuti došao do velike prednosti koju nogometaši Hoffenheima nisu uspjeli dostići do kraja utakmice. Hoffenheim je smanjio na 2:1 golom Ibertsbergera u 87. minuti.Bayer Leverkusen je upisao novu prvenstvenu pobjedu. Ovoga puta su Leverkusen  pognute glave napustili igrači Nurnberga koji su ispraćeni sa 4 komada u mreži. Apotekari su sve završili već u prvom poluvremenu i golovima mladog Toni Kroosa u 2., Simona Rolfesa s bijele tačke u 28. i Erdena Derdiyoka u 34. minuti na poluvrijeme otišli s tro gola prednosti. Leverkusen je i u drugom dijelu nastavio da puni mrežu gostiju bez obzira na visoko vodstvo.

Strijelac četvrtog gola bio je Steffan Kiessling u 68. minuti. Hanover je na domaćem terenu opravdao ulogu favorita protiv Freiburga koji je jedan od glavnih kandidata za ispadanje. Već u prvih deset minuta utakmice Hanover je golovima Chaheda i Brugginka stvorio veliku prednost, a na 2:1 smanjio je hrvatski reprezentativac Ivica Banović. Na 4:1 povisio je branič Karim Haggui u 45. minuti. Freiburg je na 4:2 smanjio u 82. minuti golom Schustera, dok je Sergio Pinto je u posljednjoj minuti samo povećao rezultat na 5:2.Bochum i Wolfsburg su odigrali 1:1, a ponovo je odličnu utakmicu odigrao Edin Džeko koji je ponovo bio strijelac za aktuelne prvake. Domaći igrači su poveli u 53. minuti golom Vahida Hashemiana, a Džeko je golom u 75. minuti donio bod Wolfsburgu. Džeko je u 61. minuti zaradio i žuti karton. Bayern Munchen je još jednom razočarao svoje navijače odigravši samo 0:0 kući protiv Kolna. Zvižduci Louisu Van Gaalu sve više odjekuju Alianz Arenom.