Brugge na koljenima : Velika pobjeda Vahinog Dinama (Video)

04 Novembra
21:08 2010

Dinamo je u okviru grupe D slavio sa 2:0 u gostima kod Clube Bruggea zahvaljujući sjajnoj utakmici brazilskog veznjaka Sammira, koji se na najbolji način iskupio za promašeni penal u prvoj utakmici u Zagrebu.Brugge je u prvom poluvremenu bio za nijansu bolji tim, imao je nešto više loptu u svom posjedu. Na poluvremenu je Vahid Halilhodžić, očito, malo zagalamio na svoje igrače koji su u drugom poluvremenu prosto letjeli terenom. Sammir je u 55. minuti donio prednost Dinamu, a samo pet minuta kasnije Sammir je iz slobodnjaka u glavu pogodio Igora Bišćana, a kapiten Dinama pogađa za sigurnih 2:0. U drugoj utakmici grupe D PAOK je golom Vierinhe u 70. minuti stigao do pobjede nad Villarrealom (1:0), a naš Zlatan Muslimović je za pobjedničku momčad igrao posljednjih 25 minuta.

U grupi E obje pobjede su upisale domaće momčadi. Dinamo Kijev je sa 2:0, golovima Artema Milevskog u 47. i 61. minuti, slavio protiv AZ Alkmaara, dok je BATE Borisov sa 3:1 bio bolji od Sheriffa za koji je svih devedeset minuta odigrao naš reprezentativac Ognjen Vranješ, koji je u 20. minuti zaradio žuti karton. CSKA Moskva je upisao novu pobjedu, ovaj put protiv Palerma rezultatom 3:1. Gosti su golom Massima Macarronea vodili nakon prvog poluvremena, ali su Keisuke Honda i Tomas Necid (dva puta) u drugom poluvremenu donijeli preokret ruskog timu. Elvir Rahimić je utakmicu ogledao sa klupe za rezervne igrače. U drugoj utakmice grupe F Sparta je slavila u gostima kod Lausanne sa 3:1. Švicarski drugoligaš je golom Katza od 6. minute imao prednost, ali su Bony (dva puta)  i Kweuke donijeli preokret češkog velikanu.  (Kliker.info-SportSport)