Brazil u osmini finala: Majstorija Casemira za veliku pobjedu Brazila protiv Švicarske (VIDEO)

28 Novembra
19:39 2022

Fudbaleri Brazila savladali su u drugom kolu Grupe G na Svjetskom prvenstvu u Kataru selekciju Švicarske rezltatom 1:0. Igrač odluke bio je Casemiro.

Drugo je donijelo nešto više uzbuđenja. Widmer i Sow su prijetili golu Alissona, ali je odbrana Brazila sjajno reagovala.

Brazil je zatresao mrežu protivnika u 64. minuti susreta, ali je gol Viniciusa Juniora poništen nakon reakcije iz VAR sobe.

Ipak, Selecao do prednosti stiže u 83. minuti susreta. Casemiro je šutirao fenomenalno i matirao Yanna Sommera.

Tako je Brazil upisao i drugu pobjedu na ovogodišnjem Mundijalu.

Brazil je lider nakon dva odigrana kola sa 6 bodova, Švicarska ima 3, dok Kamerun i Srbija imaju po jedan bod.

Izvor: REUTERS/Pedro Nunes

Izvor: REUTERS/Marko Djurica

Izvor: REUTERS/Carl Recine

Izvor: REUTERS/Hannah Mckay

Izvor: REUTERS/Amanda Perobelli

Izvor: REUTERS/Peter Cziborra