Brazil – Holandija 0-3 Potpuni debakl Brazila! Holandija osvojila prvu broncu u istoriji…(Video)

13 Jula
03:13 2014

debakl5U duelu ”gubitnika” odnosno utakmici za treće mjesto na ovogodišnjem Mundijalu, Holanđani su savladali očajne Brazilce sa 3:0.Holanđani na kraju mogu biti zadovoljni bronzanom medaljom za razliku od Karioka koji su doživjeli pravi potom na domaćem tlu.Krenulo je novom nevjerovatnom greškom sudaca. Igrala se treća minuta kada je Robben oboren od strane Silve, a onda na scenu stupa sudija iz Alžira.

Prva greška je ta što je dosudio penal koji nije postojao, a druga zato što Silvi nije automatski pokazao crveni karton, nego samo žuti, iako je bio posljednji igrač odbrane.Siguran realizator je bio Van Persie. Brazilci se nisu ni oporavili od šoka, a uslijedio je novi i nova greška pomoćnog suca. Iz napada kojem je predhodio ofsajd na 2:0 je povisio Blind u 17.minuti. Do kraja poluvremenanisu uspjeli do gola, a najbliže tome je bio Oscar.U 60.minuti Ramires je mogao smanjiti, ali lopta je prohujala pored gola.Do kraja su domaći bili bolji, ali nikako nisu uspjevali da ozbiljnije ugoze gol Holanđana. U 90. minuti Holandija je zabila i treći pogodak, a mrežu Cezara je zatresao sjajni Wijnaldum.

BRAZIL – HOLANDIJA 0:3 (0:2)

BRASILIA, Stadion Mane Garrincha. Gledatelja 69.000. Glavni sudac Djamel Haimoudi (Alžir) 5; Pomoćnici: Achik (Maroko) i Etchiali (Alžir); Četvrti sudac Nishimura (Japan).

STRIJELCI: 0:1 – van Persie (2, 11-metara), 0:2 Blind (16), 0:3 Wijnaldum (90+1).

BRAZIL (4-2-3-1): Julio Cesar 5 – Maicon 7, Thiago Silva 6, David Luiz 6, Maxwell 5,5 – Paulinho 5 (od 57 Hernanes -), Luis Gustavo 5 (od 46. Fernandinho 6) – Ramires 6,5 (od 73. Hulk -), Oscar 7, Willian 6 – Jo 5,5. Izbornik Luis Felipe Scolari 5,5.

HOLANDIJA (3-5-2): Cillessen 7 (od 90. Vorm -) – Vlaar 7, De Vrij 7, Martins Indi 7 – Kuyt 6, Wijnaldum 7,5, de Guzman 7, Clasie 7 (90. Velman -), Blind 7,5 (od 70. Janmaat) – Robben 8, Van Persie 7. Izbornik Luis van Gaal 6,5.

ŽUTI KARTONI: Thiago Silva (2, povlačenje), Robben (9, povlačenje), de Guzman (36, oštar start), Fernandinho (54, grub start), Oscar (68, simuliranje). IGRAČ UTAKMICE: Arjen Robben. (Kliker.info-SC)