Bravo za Asmira : Pogledajte kako je Begović izluđivao igrače Liverpoola

10 Septembra
18:17 2011

Stoke City danas je na Britannia stadionu savladao Liverpool (1:0) golom Waltersa iz jedanasterca u 21. minuti. Ipak, epitet igrača utakmice ponio je naš reprezentativac, golman Stokea, Asmir Begović i najzaslužniji je što bodovi ostaju na Britannia  stadionu.Begović je tokom svih 90 minua izluđivao napadače Liverpoola, a ono što je uradio u 63. minuti samo potvrđuje zbog čega je među najboljim golmana u Engleskoj, ali i Evropi.Henderson je izašao oči u oči sa našim reprezentativcem, ali je Begović panterskom reakcijom sačuvao svoj gol. Lopta se ponovo odbila do Hendersona, ali Begović ponovo brani. U nastavku akcije, udarac Hendersona izblokirao je Upson.I, tu nije bio kraj. Lopta dolazi do Adama koji šutira sa vrha šesnaesterca, ali njegov udarac blokira Shawcross. Adam je ponovo došao do lopta, prošao pored svojih čuvara, ali se ponovo ispriječio Begović koji njegov udarac zaustavlja nogom i tako otklanja opasnost ispred svog gola. (Kliker.info-SC)