Bordo tim osvojio Atinu : Čudesno izdanje Uščuplićevih Divova (Video)

08 Augusta
04:44 2014

pitari1Fudbaleri Sarajeva napravili su čudo u Atini. Bordo tim je večeras na Peristeri stadionu šokirao Atromitos i slavio sa 3:1 i tako izborio plasman u play-off Evropa lige.Herojsku pobjedu timu sa Koševa su donijeli Duljević i Bilbija koji je zabio dva gola, jedan u produžetku. Bila je to vrhunska igra bh. predstavnika BiH i pefektna taktika Dženana Uščuplića. Regularni dio je završen sa 2:1 za Sarajevo, pa su se igrali produžeci, a tamo se ukazao Bilbija. Ovom prilikom čestitamo FK Sarajevo na velikom uspjehu. Protivnika će saznati sutra.

Počelo je dosta nervozno sa dosta prekršaja. U 2.minuti pokušao je Duljević, ali nije bilo problema za golmana domaćih. Četiri minute kasnije Karamanos prijeti, ali Bandović ma mjesto. Igralo se na sredini terena sve do 24.minute kada je nastupila erupcija na tribini gdje su bili smješteni navijači Sarajeva. Tada je na scenu stupio Uščuplićev džoker, Haris Duljević koji šalje loptu iza leđa Cennama za muk na dijelu gdje su smješteni domaći navijači. Duljević je šutirao, a na putu do mreže lopta je pogodila Tavlaridis i završila u mreži.

Tim sa Koševa je nastavio sa sjajnom igrom. U 32.minuti Okić je uputio udarac, ali lopta je otišla pored gola. Do kraja prvog dijela bh. predstavnik je sjajno stajao na terenu, a domaći su bili bezopasni. Izdvajamo samo pokušaj Fabija iz 44.minute, ali Bandović je bio na mjestu.

Sarajevo je nastavilo sa dobrom igrom i u drugom dijelu. Igralo se dugo oprezno, gotovo bez prilika, a domaći su znali da imaju rezultat koji ih vodi dalje, pa i nisu srljali prema golu Bandovića. Ulzak Tatosa i Napoleonija je malo stabilost u igri domaćih, koji su istina strepili da ne prime pogodak. Uščuplić je uzvratio dvostrukom izmjenom, pa su u igru ušli Bilbija i Kovačević). To je urodilo plodom u 81.minuti.

Cimrot je pronašao Nemanju Bilbiju koji je pogodio kad je najviše trebalo. Osporavani napadač je postigao pogodak karijere, tačnije postit će važniji nešto kasnije. I kada se činilo da će se tako i završiti šok za naš tim. Tavlaridis je u 88. minuti pogodio za 1:2 i produžetke.Na samom staru velika šansa, ali Stojčev pogađa prečku. I onda trenutak odluke. Igrala se 105.minuta kada je Stojčev pronašao Bilbiju koji je pogodio za historijsku pobjedu. To je bio kraj nadanja za domaće.

Atromitos – Sarajevo 1:3 (Tavlaridis 88'/Duljević 24’, Bilbija 81’, 105’)

Atromitos: Cennamo, Tavlaridis, Fytanidis, Nastos, Giannoulis, Lazaridis, Dimoutsos, Pitu (od 75. Ballas), Eduardo Brito, Fábio (od 46. Tatos), Karamanos.

Sarajevo: Bandović, Barić (od 99. Protić), Tatomirović, Dupovac, Stojčev, Duljević, Cimirot, Puzigaća, Okić (od 69. Bilbija), K. Velkoski, Radovac (od 69. Kovačević). (Kliker.info-SC)