BiH pokvarila slavlje Alžircima : Svraka donio pobjedu Zmajevima(Video)

14 Novembra
20:15 2012

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine, u Alžiru je odigrala posljednju utakmicu u ovoj kalendarskoj godini, gdje su gostovali afričkoj državi povodom 50 godina nezavisnosti, a meč je završen pobjedom BiH od 1:0. Uistinu veliki dan za Alžirce, čiju selekciju sa klupe predvodi renomirani bh. stručnjak Vahid Halilhodžić, s nestrpljenjem su iščekivali duel sa našim A timom, i bh. zvijezdama. Po jako teškom terenu, natopljenim vodom, i kišom koja je nemilice padala – izabranici Safeta Sušića su u prvom poluvremenu odigrali daleko bolji meč. Nekoliko prilika je stvoreno uprkos ”vaterpolo terenu”, a naši napadači nisu uspjeli pronaći put do mreže.

Prvi je zaprijetio Misimović, iz slododnjaka sa 22-23 metra, no M'Bolhi je odlično reagovao. Bilo je tu u šestoj minuti, a u nastavku akcije, Spahić je glavom poslao loptu u gol-aut. Desetak minuta kasnije, Edin Džeko se našao u izglednoj situaciji. Dobio je odličnu loptu na lijevoj strani, lijepo je šutirao ali lopta, ponajviše zahvaljujući terenu, odlazi u gol-aut. U 21. minuti, Pjanić je ponovo dobro izbacio Džeku, no Dijamant ovog puta nije dobro zahvatio loptu.Tri minute poslije, radovali su se Alžirci. Belkalem je na centaršut Feghoulija pogodio glavom gol Begovića nakon slobodnjaka, ali sudija je pokazao na ofsajd. Ponovljeni snimak je pokazao da su svi igrači Lisica, koji su se nalazili u našem kaznenom prostoru bili u nedozvoljenoj poziciji. Do poluvremena, naši su sjajno vezali loptu, u skladu s onim koliko je teren dozvoljavao. Najbolju šansu za gol našeg tima spriječio je teren. Ibišević je sve odlično uradio, savladao je i M'Bolhija, ali lopta je stala na samo nekoliko centimetara od gol linije.

Pet minuta do odmora, Misimović je pokušao sa nekih 17-18 metara, ali lopta je za samo nekoliko centimetara prošla pored lijeve stative gola Alžira. Tik pred odlazak na odmor, nakon gužve u kaznenom prostoru domaćih, Pjanić se odlično snašao, šutirao – ali odbrana je spriječila vodstvo našeg tima. U nastavku susreta, domaći su pak bili nešto bolji. U uvodnim minutama su dva puta ugrozili gol Asmira Begovića, a naš tim je imao odličnu šansu u 68. minuti, kada je Pjanić iz slobodnjaka lijepo gađao suprotne rašnje gola Alžira, no golman ove zemlje je sjajno intervenisao. Tri minute pred kraj, Stevanović je odlično šutirao, ali golman domaćih opet odlično interveniše. A oinda, kada se očekivao kraj, Zukanović lijepo pronalazi Stevanovića, koji ulazi u šesnaesterac, pronalazi Muamera Svraku, koji pogađa mrežu Alžira i donosi pobjedu našem timu.(Kliker.info-SC)