BiH – Lihtenštajn 3:0 : Ibišević rušio rekorde, Zmajevi sa pola snage slavili protiv Lihtenštajna (Video)

04 Septembra
19:23 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u prvom prijateljskom meču u sklopu priprema za početak predstojećih kvalifikacija za EURO 2016 rezultatom 3:0 u Tušnju savladala je selekciju Lihtenštajna.Prva utakmica seniorske fudbalske reprezentacije na tuzlanskom Tušnju nije ni počela kako treba, a Zmajevi su već poveli sa 1:0. Asistenciju Salihovića na najbolji mogući način u 48. sekundi meča iskoristio je Vedad Ibišević i tako na najbolji mogući način krunisao “povratak” u Tuzlu.Dvije minute kasnije u novoj izglednoj prilici bio je Ibišević, ali golman Lihtenštajna brže je stigao do lopte od našeg napadača.

U petoj minuti gosti su imali svoju prvu priliku. Christen je oprobao svoj udarac, a loptu koja je išla visoko po sredini gola Begović je izbacio u prvi korner za gostujuću selekciju.Nakon prvog korner u 10. minuti utakmice lopta je došla do Ognjena Vranješa koji je snažno šutirao sa 6-7 metara ali je Jehle na golu Lihtenštajna sjajnom reakcijom loptu je izbacio u drugi korner za Zmajeve.U 13. minuti Vedad Ibišević je po drugi put zatresao mrežu gostiju. Loptu “sa očima” Miralema Pjanića napadač Stuttgarta je iskoristio na pravi način, te udvostručio vodstvo Zmajeva.

Izabranici Safeta Sušića u svojoj prvoj reprezentativnoj akciji nakon Mundijala i prvoj predstavi pred tuzlanskom publikom, nastavili su igrati dopadljivo. Sredinom prvog dijela igre Zmajevi su stigli do svog trećeg gola. Poslije odlične solo akcije kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko, pogodio je mrežu Lihtenštajna.Napač Manchester Cityja je sjajnim lažnjakom izbacio jednog odbrambenog fudbalera gostujuće ekipe, a potom snanžnim udarcem pogodio mrežu golmana Jehlea. Ovaj gol neodoljivo podsjeća na pogodak Dijamanta iz proteklih kvalifikacija iz domaćeg susreta protiv Latvije.

U 31. minuti fudbaleri BiH odigrali su sjajnu akciju. Nakon što su Medunjanin i Džeko odigrali dupli pas, sam pred golmana Lihtenštajna izašao je novi fudbaler Deportiva, ali je Jehle odlično odbrani udarac bh. veznjaka.U 47. minuti Džeko sa svega sedam-osam metara šutirao je visoko preko gola.Buchel koji je na početku drugog poluvremena zamijenio Jehlea, odlično je u 56. i 58. zaustavio udarce Medunjanina i Ibiševića. Samo minut kasnije Medunjanin je ponovo isprobao svoj udarac, ali on je otišao pored stative goa Lihtenštajna, dok je šut Džeke zaustavio Buchel.

Nakon što su na početku 2. poluvremena Bičakčić i Hajrović zamijenili Mujdži i Pjanića, sredinom drugog dijela igre Sušić je umjesto Džeke i Begovića u igru uveo Višću i Fejzića.Dvojica mladh fudbalera iz Premijer lige Goran Zakarić i Gojko Cimirot priliku za igru dobili su u 68. minuti susreta. Zakarić je zamijenio Bešića, a Cimirot Harisa Medunjanina.Samo dva minuta nakon ulaska u igru mladi fudbaler zagrebačkog Dinama na pposudbi u Širokog Brijega odlično je probio lijevu stranu, uposlio Ibiševića, ali udarac našeg napadača izblokirala je odbrana.U posljednjih 15 minuta utakmice težak i natopljen teren uticalo su na tempo. Do kraja na obje strane bilo je neki poluprilika, a vrijedi spomenuti udarac Sejada Salihovića sa preko 30 metara, ali je Buchel odbranio.Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka srbijanskog sudije Danila Grujića ostao je onaj rezultat iz 24. minute – 3:0. (Kliker.info-SportSport)