Bayern drugi finalista Lige prvaka : Bavarci kaznili Lyonove promašaje i zakazali veliki okrašaj sa PSG-om (Video)

20 Augusta
03:14 2020

Prvak Njemačke Bayern Munchen drugi je finalista Lige prvaka, nakon što je večeras u polufinalnoj utakmici sa 3:0 porazio francuski Lyon. Bayern će u finalu odmjeriti snage s Pariz Saint Germainom (PSG).

Drugi polufinalni susret Lige prvaka između Bayerna i Lyona odigran je na Estádio José Alvalade u Lisabonu.

Lyon je imao nekoliko prilika na samom početku prvog poluvremena, koje nije iskoristio, a kako to u fudbalu obično biva, nakon propuštenih prilika dolazi kazna. To se i desilo u 17. minuti, kada je nevjerovatni Serge David Gnabry primio loptu po desnoj strani a onda se praktično prošetao kroz odbranu Lyona i snažnim udarcem pogodio za 1:0.

U 33. minuti hrvatski internacionalac Ivan Perišić pronašao je Lewandovskog u kaznenom prostoru koji sa manje od jednog metra ne uspijeva pogoditi, no na pravom mjesto je zvijezda večeri Gnabry, koji loptu ipak šalje u mrežu i povećava vodstvo “bavaraca” na 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom pluvremenu dosta prilika s obje strane, posebno je bila upečatljiva šansa Lyona iz 58. minute. Dembele je s lijeve strane sjajno poslao loptu Karlu Ekambiju, koji ostaje sam pred golmanom Bayerna, no dobro postavljeni Manuel Neuer praktično iz mat pozicije uspijeva desnom nogom skrenuti putnju lopti, rezultat ostaje 2:0.

Coutinho je poslao loptu u mrežu u 80. minuti, no sudija podiže zastavicu i pokazuje da je riječ o nedozvoljenoj poziciji.

Na ubacivanje s desne strane u 88. minuti Robert Lewandowski pogađa glavom za 3:0 i postavlja konačan rezultat utakmice.

Estádio da Luz (Stadion svjetla) domaćin je ovogodišnjeg filana Lige prvaka, u kojem će 23. augusta snage odmjeriti PSG i Bayern Munchen.